Планування і ведення сімейного бюджету

планування сімейного бюджету

Ох, вже ці гроші! Завжди і скрізь мова про них. А в сімейному житті, тим більше. Планування і ведення сімейного бюджету – річ складна, але, цілком, реальна. Що б ваші гроші завжди мали звіт, для цього потрібно розумно з ними поводитись. Адже, як кажуть, не в грошах щастя, а в їх кількості.

Куди ми витрачаємо гроші

Часто ми хочемо купити собі ту чи іншу річ, придбати нову побутову техніку або ж взяти кредит на автомобіль, але у нас не вистачає грошей. Для цього й існує якийсь «сімейний бюджет». Дуже важливо засвоїти наступний урок: велику роль грає не тільки те, скільки ви заробляєте, але і те, скільки ви витрачаєте. Тому, заведіть собі особливий щоденник, в якому ви будете записувати всі витрати вашої родини, включаючи резиночки і заколочки для вашої дочки. Розрахунок сімейного бюджету – це дуже важлива частина хороших взаємин, адже на грунті грошей виникають безліч проблем в сім’ї.

Як діяти

Для початку, реально оцініть ваші фінансові можливості і те, куди ви витрачаєте гроші. У цьому вам допоможе список ваших доходів і витрат. Запишіть всі джерела ваших заробітків на окремому аркуші паперу. Сюди можуть входити не тільки зарплати і преміііз вашої основної роботи, а також різні підробітки та подарунки родичів. Якщо у вас виникає питання з приводу точної суми того чи іншого джерела вашого заробітку, то напишіть мінімальну суму, яку ви знаєте, що отримаєте в будь-якому випадки. Наступним кроком буде аналогічний список, але він буде носити назву «Витрати». Почніть з тих, які ви робите кожен місяць: квартира (комунальні послуги, телебачення, інтернет, телефон, кредити та інші), проїзд у громадському транспорті, поповнення мобільних рахунків і інше. Ці витрати будуть у вас завжди, не залежно від того, що відбувається навколо вас. У цьому ж списку вкажіть суму, яку ви можете заощаджувати щомісяця. Це будуть, так звані, гроші на «чорний день» або для оплати навчання вашого малятка у ВУЗі. Хто знає? Також не забудьте про ваші витратах на продукти. Вони грають не мало важливу роль, адже їсти ми хочемо кожен день і витрачаємо гроші на продукти теж кожен день. Зверніть особливу увагу на непередбачувані витрати. В їх число входять походи в ресторани, кінотеатри, нічні клуби, а також придбання нового одягу. Ось саме на все вище сказане йдуть ваші гроші. А, якщо ж ви ще й курите, тоді на сигарети, ой, як багато грошей йде.

Як визначити, що ви робите все правильно

Після всіх, складених вами списків, визначте загальну суму доходів і витрат. Якщо доходів більше – тоді ваша сімейна пара справляється з грошима відмінно, але, якщо менше, тоді переглянете, які з перерахованих витрат ви можете скоротити. Якщо ви все зробите правильно, то не встигнете озирнутися, як грошенят у вашому сімейному бюджеті стане більше.

Купити окуляри для всієї сім’ї можна завітавши на сайт o4ki.in.ua, де ви знайдете на будь який випадок життя.

Залишити коментар