Масаж та все про його користь

Масаж

Рекомендується відвідування сауни протягом 10 хв при температурі 70-80 ° С і відносній вологості 3-5%, а потім 10-хвилинний сеанс приватного або 15-хвилинний сеанс загального масажу. Крім класичних прийомів масажу, в лазні застосовується також похльоскування віником, що сприяє більш швидкому розігрівання тіла, а також дозволяє локально впливати на ту чи іншу ділянку тіла. Користуватися віником в лазнях необхідно в певному порядку і відповідно до правил проведення банної процедури.

Фахівці виявили залежність між тривалістю відпочинку, видом застосовуваної процедури і відновленням працездатності після фізичних навантажень. Якщо необхідно терміново відновити сили, доцільно застосовувати тільки масаж. Коли ж тривалість відпочинку між фізичними навантаженнями перевищує 2,5 год, рекомендується поєднувати сауну з масажем.

Цілющий ефект масажу визначається в першу чергу впливом його на нервову систему людини. Це пов’язано насамперед з тим, що механічне подразнення шкіри і підлеглих тканин супроводжується порушенням розташованих в них рецепторів. Надаючи дозований вплив на більшу чи меншу поверхню і, відповідно, впливаючи на рецепторне поле, масаж змінює функціональний стан організму через що виникають при цьому рефлекторні реакції.

В основі механізму дії масажу лежить складний процес, який визначається взаємодією нервово-рефлекторного та гуморального факторів. Поряд з цим відбувається вивільнення біологічно активних речовин. Поліпшуються кровообіг і живлення шкіри, м’язів, посилюється видільна функція сальних і потових залоз. При масажі шкіри механічним шляхом видаляються віджилі клітини епідермісу, що значно покращує шкірний подих. Поліпшується секреторна функція потових, сальних залоз, що забезпечує виведення з організму кінцевих продуктів обміну речовин.

Поліпшується лімфообіг, артеріальне і венозне кровопостачання шкіри. У результаті усуваються явища венозного застою і лімфостазу. Вплив масажу на шкіру проявляється у посиленні руху лімфи як у дрібних, так і в більш великих лімфатичних судинах, а також у прискоренні потоку крові у венозних судинах. Видавлюючи лімфу з сполучно-тканинних проміжків і венозну кров з капілярів, просуваючи її далі в напрямку маніпуляційних рухів, масаж шкіри сприяє випорожненню не тільки тих судин, які знаходяться на масажованих ділянці, але і судин, що лежать поза ним. Це так звана відсмоктуюча дія масажу. Рефлекторний вплив виявляється через дерматоми, що потрапляють в зону впливу. Масаж викликає розширення капілярів, наслідком чого є реактивна гіперемія (підвищене кровопостачання) масажованих ділянок, поліпшується живлення шкіри, вона стає гладкою, еластичною, підвищується її тургор (напруга).

Масування шкіри грає головну роль в гігієнічному, косметичному, спортивному масажі. Воно має збудливу або гальмуючу (залежно від інтенсивності і характеру) дію на центральну нервову систему, знімає втому, тонізує, розслаблює. Характерно, що масажу шкіри необхідно приділяти максимум часу при втомі, втомі після тренування, при недостатності периферичної імпульсації по нервових волокнах (наприклад, при схильності до нестійкого артеріального тиску, гіпотонії, непритомності).

Всупереч існуючій думці, на жирову тканину масаж прямої дії не надає. Спостерігається зменшення жирових відкладень при тривалому масажі, можна пояснити не прямим впливом на жирову тканину, а загальним впливом на обмін речовин, яке проявляється в підвищенні газообміну, збільшення швидкості окислення молочної кислоти, зменшення вмісту сечовини в крові.

Масаж використовується і при целюліті. Посилюючи накопичення біологічно активних речовин в зоні патологічної тканини, він сприяє залученню у вогнище целюліту безлічі клітин (фібробластів, макрофагів), які беруть участь у розсмоктуванні цих перемичок і відновленні нормального обміну речовин. Паралельно проводяться аеробні навантаження, які змушують організм переходити на утилізацію жирових відкладень і зменшують кількість підшкірного жиру.

Необхідно відзначити, що при шкірному масажі не повинно відбуватися травматизації капілярів. Виникнення крововиливів, синців свідчить про низьку кваліфікацію масажиста. Місцевий вплив складається з видалення з поверхні шкіри лусочок епідермісу, збільшення еластичності шкіри і підлеглих тканин та активізації місцевого лімфо-і кровотоку. Підвищується працездатність м’язів, тому що вони краще забезпечуються киснем і живильними речовинами, швидше звільняються від продуктів розпаду. Крім того, масаж в місці його впливу надає ще й безпосередньо механічний вплив на тканини, викликаючи їх розтягування і зсув (при рубцях, спайках), пересування тканинних рідин (лімфи, крові) та інші зміни. Збільшуються еластичність і міцність зв’язок, рухливість суглобів, прискорюється потік крові і лімфи. Все це веде до того, що людина після масажу відчуває себе бадьоріше, а процес відновлення сил у неї відбувається швидше.

Звертає на себе увагу той факт, що корисний тільки правильно проведений масаж. Неправильна техніка та використання його без урахування протипоказань не тільки не поліпшать самопочуття, але може і посилити патологічні симптоми (головний і м’язовий біль, загальне стомлення).

Протипоказання обумовлені фізіологічним впливом, який робить масаж і яке може бути небажаним. Класичний масаж може сприяти поширенню інфекції, пухлинних клітин, продуктів розпаду і токсинів, емболів (шматочків тромбу, які здатні закрити просвіт судини і припинити кровопостачання ділянки тканини, викликаючи незворотні хворобливі зміни) кров’ю і лімфою по кровоносних і лімфатичних судинах.

Как приятно после трудного рабочего дня посидеть в любимом кресле, а еще приятнее, когда оно приносит вам удовольствие, как это делает массажное кресло отзывы которых только положительные и благодарны.

Залишити коментар