Роздільне харчування по Шелтону

Роздільне харчування

Роздільне харчуваннядієта, на якій можна сидіти все життя. Це постійна система харчування, автором якої є американський лікар-гігієніст Герберт Шелтон. Харчування – це сума всіх процесів і функцій, що визначають ріст і розвиток, підтримку і відновлення організму, його відтворення. Це відновлення тканин, а не просто накопичення жиру або «стимуляція» (збудження) життєвих сил. Життя залежить від їжі. Все зростання, відновлення та збереження тканин і розвиток життєвої сили – результат харчування.

Людина досить багато знає про те, як зберегти здоров’я, в тому числі і шляхом раціонального харчування. Однак коли ми втамовуємо голод, то майже не замислюємося, що і як їмо. Зазвичай прагнемо поїсти, по можливості, смачніше, а після ситної їжі  можемо із задоволенням ще з’їсти тістечко чи морозиво, запиваючи солодкими напоями.

Ринки всього світу сьогодні забиті всілякими продуктами, як ніколи в історії людства. Таку велику кількість, спокуслива різноманітність і порівняльна дешевизна, численні меню, що використовуються для стимулювання переобтяженого і пересиченого апетиту з метою освіжити “захоплення” спокусливими напоями, замороженими фруктами, морозивом, пирогом, пудингом та тістечками, призвело до того, що в усьому світі непомірне харчування – одна з поширених бід.

Існує безліч міфів про дієти та харчування, наведемо деякі з них:

МІФ № 1
: дієта це позбавлення. Істина – дієти не дають результатів, а правильне харчування завжди успішне. Це не означає, що ви обмежуєте себе в чомусь. Основна ідея – додавання в раціон здорової їжі, а не виключати з раціону продукти.

МІФ № 2: їсти як слон і виглядати як слон. Істина – якщо ви вживаєте в їжу тільки свіжі продукти, ви ніколи не будете виглядати як слон.

МІФ № 3: сісти на дієту – підписати собі вирок (якщо ви хоч раз обдурите себе і не виконаєте припис дієти, всі ваші зусилля виявляться марними). Істина – встановлення деяких перерв між правильним харчуванням і вживанням у їжу тільки тих продуктів, які вам подобаються, є частиною здорової дієти.

МІФ № 4: обхитрити своє тіло, ви можете добитися стрункої фігури і здоров’я. Істина – тіло не можна ошукати, про нього слід трепетно піклуватися. Дієти, які обмежують споживання їжі або рекомендують обмежитися тільки білками, можуть призвести до найбільш ефективних результатів в найкоротші терміни. Але як би там не було, така дія недовговічна. Виключення з їжі цілої групи продуктів не може благотворно вплинути на здоров’я. Правильне харчування зводиться до вживання збалансованих продуктів, включаючи фрукти, овочі, всі зернові рослини, білки, які варто вживати у визначений час, для досягнення постійно стрункої фігури і здоров’я.

МІФ № 5:
найефективніший спосіб – встановити баланс щоденного споживання білків, жирів і вуглеводів. Істина – протягом дня в різний час нам потрібне різний споживання вуглеводів, білків і жирів. До того ж наш організм не засвоює однаково протеїн і вуглеводи – таким чином, вони не повинні вживатися разом у великих кількостях.

МІФ № 6: здорове і дієтичне харчування – це вживання зниженої, мінімальної кількості продуктів або повністю виключення із споживання продуктів, а корисне харчування завжди є дорогим. Істина – штучна, рафінована і хімічно перероблена їжа, або як зазвичай говорять, «знежирена», «з низьким рівнем холестерину», «без лактози» і «без цукру» ніколи не зробить довгострокове благотворний вплив на здоров’я і фігуру. Вся та їжа, яку штучно створює людина не може бути визнана здоровою і дієтичною.

Однією з популярних в багатьох країнах зараз є дієта роздільного харчування.

У теорії роздільного харчування є своя історія, прихильники і оппоненти. Завдяки чудовим практичним результатам популярність роздільного харчування зростає навіть серед гурманів, особливо тих, хто хоче схуднути.

У будь-якій природній системі харчування існують деякі правила. Щоб не просто тамувати голод, а й добре себе почувати необхідно дотримуватися певної системи.

Даний метод харчування важко назвати дієтою, тому що можна їсти і м’ясо, і рибу, яйця, сир та інші молочні продукти, тваринні жири і рослинні масла, хліб, макарони, крупи та ін. Головне правильно їх поєднувати, щоб організм міг легко переварити і засвоїти поживні речовини.

Суть роздільного харчування полягає в правильному для організму людини поєднанні їжі.

При складанні раціону харчування, якщо Ви вирішили перейти на роздільне харчування, треба брати до уваги сумісність окремих продуктів.

1. Не можна їсти вуглеводну і кислу їжу в один прийом.
Не їжте хліб, картоплю, горох, боби, банани, фініки та інші вуглеводні продукти з лимоном, апельсином, грейпфрутом, ананасом, помідорами та іншими кислими фруктами.
2. Не можна їсти білок і вуглевод в один прийом їжі.
Разом з хлібом, злаками, картоплею, тістечками, солодкими фруктами і т. п. не можна їсти горіхи, м’ясо, яйця, сир і іншу білкову їжу.
3. Не слід їсти два різних білка в один прийом їжі.
Не приймайте в один прийом їжі горіхи і м’ясо, або яйця і м’ясо, або сир і горіхи, або сир і яйця і т. д. Молоко, якщо його взагалі споживати, краще приймати окремо.
4. Не можна їсти жири з білками.
Тобто не їжте вершки, вершкове масло, рослинна олія з м’ясом, яйцями, сиром, горіхами та іншими білками.
5. Не можна їсти кислі фрукти з білками.
Не їжте апельсини, лимони, помідори, ананаси і т.п. разом з м’ясом, яйцями, сиром і горіхами.
6. Не можна їсти крохмаль і цукор в один прийом їжі.
Желе, джеми, фруктове вершкове масло, цукор, мед, сиропи, патока і т. п. на хлібі або в одному прийомі з злаками, картоплею, цукор зі злаковими і т.п .
7. Можна їсти крохмаль лише одного виду в один прийом.
8. Не можна їсти диню з якою-небудь іншою їжею.
Кавун, медову, мускусний та інші види динь потрібно завжди є окремо.
9. Молоко слід вживати окремо чи не вживати взагалі.

Роздільне харчування допоможе вам впоратися з хворобою і зробити корисні продукти ліками.

Екологічно чисті свіжі овочі та фрукти можна їсти в необмежених кількостях, а споживання консервованих продуктів і солодкої продукції, наприклад, цукру, цукерок, освежітельних напоїв, обмежити.

Слідкуйте за тим, як ви готуєте свіжі овочі, адже при приготуванні вони можуть втратити свої корисні властивості. Дотримання цих умов дозволить зменшити витрати енергії (зменшити кількість калорій) на травлення, поліпшить ваше самопочуття. Допомогти слідкувати за своїм харчуванням допоможе також таблиця калорійності продуктів. Тому запасайтеся знаннями та терпінням і йдіть вперед до мети та щасливого життя.

Узнайте как должен выглядеть красивый макияж, как его правильно делать и какие бывают правила для правельного нанесения макияжа.

Залишити коментар