Лікування варикозу

варикоз

Фактори ризику виникнення варикозу (варикозного розширення вен): професія, пов’язана з необхідністю тривалого перебування на ногах (стояння), спадкова схильність (слабкість сполучної тканини), надмірні фізичні навантаження, нестача вітаміну Р в харчовому раціоні, необхідного для зміцнення судин, вагітність.

Методи профілактики: оздоровчий біг, плавання, будь-які вправи для ніг в положенні лежачи, обливання холодною водою, контрастний душ, відмова від надмірних фізичних навантажень, введення в щоденний раціон гречки (у ній міститься вітамін Р, який захищає судини від втрати еластичності через відкладення в них кальцію), використання еластичних панчох або бинтів.

Заходи, які сприяють одужанню

Фізичні вправи

У разі захворювання – як на початковій, так і на запущеній стадії – необхідно 3-4 рази на день лежати з піднятими на опору ногами. Далі в положенні сидячи або лежачи виконати такі фізичні вправи:

* Напружити і розслабити м’язи стегон (9-10 разів);
* Випнути живіт на вдиху, втягнути живіт на видиху (3-4 рази в повільному темпі);
* Підняти руки через сторони вгору на вдиху, опустити через сторони вниз на видиху (3-4 рази в повільному темпі);
* Зігнути і розігнути пальці ніг (10 разів у повільному темпі);
* Лежачи на спині підняти ноги і покрутити ними як під час їзди на велосипеді, протягом 3 хв (кілька разів на день). Особливо ця вправа рекомендується після навантажень на ноги;
* Лежачи підняти вгору праву ногу, максимально розслабити і різко потрясти ступень, опустити ногу. Потім те ж саме зробити лівою ногою (10-20 разів). Цю вправу повторювати кілька разів на день, чим частіше – тим краще.

Харчування

Щоденна доза вітаміну С повинна бути не меншою 100 мг (міститься в солодкому перці, брокколі, цитрусових, чорній смородині, цибулі, часнику, буряку, зеленому горошку, капусті, ожині, картоплі, помідорах, яблуках, печінці) і вітаміну Е – від 400 до 800 од (міститься в будь-якій олії, мигдалі, горіхах, арахісі, вершковому маслі, пророщених зернах пшениці, яйцях, молоці). Ці вітаміни можна приймати у вигляді аптечних препаратів.

З раціону вилучити смажені страви, а також продукти, які сприяють розвитку склерозу судин та відкладення солей (м’ясні бульйони, холодець, боби, соління).

Народні засоби

Три яблука (антонівка) середньої величини помити холодною водою, покласти в емальований посуд і залити 1 л окропу, закутати ковдрою, накрити подушкою і настояти протягом 3 годин. Потім яблука розтовкти і отриманий розчин процідити. Вживати по 50 г вранці натщесерце та ввечері перед сном (настою вистачає на 5-6 днів). Вживати до поліпшення стану.

Третина пів-літрової пляшки заповнити березовими бруньками, залити їх горілкою доверху. Настоювати 10 днів, час від часу збовтуючи. Змащувати вени, коли почнуть боліти ноги, після чого 10-15 хв. побути в повному спокої. Потім знову змастити і припинити будь-які фізичні навантаження. Лікування проводять до зникнення синяви на ногах.

Розтирати ноги двічі на день розведеним яблучним оцтом (2 ч. л. на 1 склянку води).

Змішати жменю стовченого свіжого полину з 0,5 л кисляку, нанести суміш на марлю і прикласти до місця, де вени найбільше розширені. Ноги покласти на невелику подушку і прикрити поліетиленом. Через 30 хв. зняти.

Зібране в червні свіже листя ліщини звичайної висушити в тіні і заварювати як чай: 1 ст. л. на 200 мл окропу.

Заварити в 0,5 л окропу 1 ст. л. стовчених соснових голок і настояти протягом 1 години. Пити щодня не менше півсклянки.

Свадьба – это главное событие в жизни каждой девушки, поэтому к ней готовятся очень тщательно. Украшение свадебного зала поможет сделать Вашу свадьбу более богатой и красивой.

Залишити коментар