Правильний догляд за шкірою рук та обличчя, очищення обличчя

догляд за обличчям, догляд за руками

З дитинства ми добре знаємо про те, що за шкірою тіла треба ретельно доглядати. У цієї нехитрої процедури закладений один із секретів жіночої краси, адже тільки чиста шкіра обличчя, рук, ніг може бути здоровою і привабливою. Турбота і догляд за нею починаються з глибокого очищення – це обов’язкова і постійна косметична процедура.  Якщо ви прагнете завжди добре виглядати і хочете, щоб шкіра добре себе почувала і довгі роки сяяла здоров’ям, навчіться її грамотно очищати.

Очищення шкіри обличчя

Чимало прекрасних дам відправляються в ліжко, так і не змивши з обличчя макіяж. «Занадто втомилася», «вже пізно», «останній раз» – такі у них пояснення. Між тим частинки декоративної косметики, змішуючись з потім, шкірним салом і пилом, утворюють на поверхні шкіри плівку, яка закупорює пори і не дозволяє їй дихати.

У результаті з’являються прищі, чорні цятки і роздратування. Залишені нафарбованими на всю ніч вії в кращому випадку просто зламаються, а в гіршому – через обсипані частинки туші, що потрапили в око, може виникнути кон’юнктивіт.

Очищати шкіру обов’язково потрібно і вранці, і ввечері. Мило для цієї мети використати абсолютно неприпустимо, коли ми вмиваємося милом, руйнується гідроліпідна плівка, яка захищає шкіру від дії зовнішніх факторів.

Косметичним милом можуть користуватися юні дівчата і за умови, що у них немає проблем зі шкірою. Для очищення шкіри важливо використовувати спеціальні засоби, що відповідають вашому типу шкіри. Після їх застосування захисна плівка відновлюється за дві-три години.

Як користуватися засобами для очищення обличчя

Якщо у вас суха і чутлива шкіра, використовуйте кремоподібні засоби у вигляді ніжних косметичних вершків або молочка. Для нормальної шкіри підійде гель, а для жирної та комбінованої – потрібно пінка, що містить саліцилову або фруктову кислоти, саме вони регулюють дію сальних залоз.

Вершки, молочко або крем, що очищає нанесіть на ватний тампон і ретельно протріть ним обличчя суворо по масажних лініях: від центру лоба до скронь, від крил носа уздовж скул, від підборіддя до мочок вух.

Очищення обличчя
Очищення обличчя

Пінку або гель попередньо спіньте в руках і лише потім приступайте до вмивання. Якщо будете наносити засіб безпосередньо на шкіру обличчя, нехай і вологе, воно буде руйнувати її захисний шар, провокуючи зневоднення і роздратування.

Змивайте пінку прохолодною водою – на відміну від гарячої, вона тонізує шкіру, звужує пори й зменшує саловиділення. До речі, косметологи не рекомендують вмиватися водою з-під крана: її треба кип’ятити або пропускати через фільтр.

Добре додати у воду кілька крапель яблучного оцту або лимонного соку – така обережність дозволить зберегти природний кислотно-лужний баланс епідермісу.

Якщо немає під рукою очищаючого засобу, дістаньте з холодильника її гідну заміну. Для жирної, комбінованої і схильної до вугрового висипання шкіри підійде кефір або сироватка, для сухої і чутливої – молоко, а для нормальної – сметана.

Очищаючі гелі, пінки і молочко добре «схоплюють» весь бруд на шкірі і розчиняють її, але залишати такий «коктейль» довго на обличчі не можна: можна отримати роздратування шкіри або алергічну реакцію. Щоб цього не сталося, скористайтеся тоніком.

Це засіб не тільки видаляє з поверхні обличчя залишки очищувальних засобів, а й містить речовини, що підвищують сприйнятливість шкіри до подальшого звільнення. Користуватися тоніком просто: рясно змочіть ватяний диск і протріть ним обличчя і шию, обходячи чутливу шкіру навколо очей і губи.

Правильно підібраний тонік підсилює дію крему на 30%. Але врахуйте, він повинен бути безалкогольним, так як спирт здатний висушувати шкіру. Уважно вивчайте склад засобу на флаконі.

Якщо немає тоніка, приготуйте його самі: змішайте півсклянки негазованої мінеральної води, пів чайної ложки солі (краще морської харчової), 1 ч. ложку соку лимона і дайте суміші повністю розчинитися. Тонік готовий.

Корисна порада: тонік або лосьйон наносьте тампоном, попередньо змоченим у воді – так витрачається вдвічі менше коштів.

Відлущувальна маска: змішайте по 1 ст. ложки терту моркву, оливкову олію і манну крупу. Нанесіть на шкіру, виключаючи область навколо очей і рота, на 5 хвилин. Акуратно круговими рухами подушечок пальців «зітріть» маску з обличчя. Після цього промийте шкіру прохолодною водою, краще кип’яченою, нанесіть живильний крем.

Після чищення шкіри зробіть живильну маску з календули: 1 ст. ложку настоянки календули розчиніть в 400 г води. Змочіть сумішшю тонкий шар вати і накладіть на обличчя, залишаючи відкритими отвори для очей, рота і ніздрів. Через 15-20 хвилин маску зніміть і протріть сухим ватним тампоном.

Для вечірнього очищення шкіри, що в’яне застосовується настій ромашки. Настій готується так: 200 г суцвіть ромашки залити літром окропу, настояти до охолодження і процідити. Цим настоєм можна вмиватися і вранці.

Щоб видалити макіяж з очей, багато жінок використовують звичайні миючі засоби для обличчя. Проте користуватися ними досить-таки ризиковано: шкіра повік ніжна й чутлива, а що містяться в молочку та тоніці компоненти можуть викликати її роздратування. Для цієї особливої зони випускаються спеціальні змивки, що пройшли офтальмологічний контроль.

Завдяки активним речовинам, спеціальним зволожувачим і рослинним витяжкам, вони швидко розчиняють макіяж, заспокоюють шкіру вік і зменшують кола й припухлості під очима. Ще одна перевага: потрапивши в очі, ці кошти не викликають неприємних відчуттів і сліз.

При користуванні змивки в області очей також дотримуйтесь важливих правил: змочіть ватяний диск засобом і рухами зверху вниз спочатку очистіть вії, потім віка. Щоб стерти тіні на віках, ведіть вату по нижньому віку від зовнішнього кута ока до внутрішнього, а по верхньому, навпаки, від перенісся до скроні.

Знімати з вій водостійку туш теж треба акуратно: покладіть ватні тампони на вії і під них, потім повільно зніміть макіяж рухом зверху вниз і до внутрішнього куточка очей.

Якщо немає під рукою засобів, то його цілком замінить будь-яке рослинне масло. Очищувальні засоби для очей досить використовувати ввечері.

Гарний погляд залежить від стану шкіри навколо очей. Вранці, за 10 хвилин до умивання, нанесіть на повіки сметану або майонез, і вмивайтеся звичайним способом. Корисно протирати шкіру повік кубиком льоду з настою ромашки і зеленого чаю.

Догляд за руками

Шкіра на руках протягом дня стикається з безліччю небажаних засобів, які не кращим чином позначаються на її стані. Доглядати за руками ми також повинні щодня.

Догляд за руками Догляд за руками

Хороший скраб для шкіри рук – кавова гуща. Нанесіть її на кисті рук масажними рухами, а потім змийте теплою водою і нанесіть живильний крем.

Наповнити шкіру рук корисними речовинами допоможе домашній крем: 1 ст. ложку суміші трави подорожника і квіток календули (у рівних частинах) залити 1 / 2 склянки окропу, запарювати протягом години і профільтрувати. У настій додати 1 ч. ложку меду і 50 г вершкового масла.

Ще рецепт: столову ложку листя подорожника залити склянкою окропу, залишити на 8 годин під кришкою, потім процідити. 50 г вершкового масла розтерти з чайною ложкою меду, додати чайну ложку настою подорожника і ретельно перемішати.

Після очищення руки ретельно обсушують і обробляють кремом, це важливо зробити, щоб захистити шкіру від лущення і розтріскування.


Залишити коментар