Дихальна гімнастика для вагітних. Типи дихання

Дихальна гімнастика для вагітних
Правильне дихання під час вагітності є важливим фактором повноцінного розвитку дитини, а також загального стану матері. З ростом матки відбувається зміщення органів черевної порожнини і діафрагми вгору, і, як наслідок, зменшення обсягу легень. З іншого боку, зростаючий плід вимагає все більшого надходження кисню. Пристосуватися до нових вимог організму жінці допоможе дихальна гімнастика для вагітних.

Про дихальну гімнастику для вагітних

Для отримання найбільшого ефекту дихальну гімнастику вагітній жінці необхідно виконувати щодня, але не більше 10-15 хвилин в день. Обмеження пов’язано з тим, що при частому диханні у вагітних в ще більшому ступені відбувається зменшення вмісту вуглекислого газу в крові, що може стати причиною запаморочення. Відчувши запаморочення, вдихніть і затримайте дихання на 20-30 сек., і запаморочення пройде.

Типи дихання і дихальні вправи для вагітних

Основним типом дихання жінок є грудне дихання, при якому рух діафрагми незначний – 1-2 см, і як наслідок – внутрішні органи черевної порожнини не піддаються ефективному масажу. При повному та черевному диханні досягається значний зсув діафрагми до 7-13 см, що призводить до інтенсивного масажу внутрішніх органів черевної порожнини і стимулює їх роботу.
Черевне дихання. Дихальна вправа починається з глибокого видиху – це правило для всіх типів дихальних вправ. Живіт максимально втягнутий. Потім потрібно плавно розслабити м’язи живота і навіть злегка випнути живіт. При цьому нижні відділи легень заповнюються повітрям. Контролюйте дихання, поклавши руки на ребра. Вдих – долоні рухаються вгору, видих – долоні рухаються під ребра.
Наступний етап освоєння дихальних вправ для вагітних – повне дихання. Також спочатку робите глибокий очищающий видих. На вдиху – руки, що лежать під ребрами, піднімаються вгору, потім послідовно розширюються нижні відділи, середні відділи легень, потім піднімаються ключиці й верхні ребра. Верхівки легень заповнюються повітрям. На видиху – спочатку опускаються ключиці, потім ребра і втягується живіт. Пауза, протягом якої потрібно трохи розслабити передню черевну стінку, а потім вдих. Дихання тільки носом.
При виконанні вправ для вагітних з освоєння повного дихання виконуйте послідовність при видиху і вдиху, поступово і м’яко опускаючи або піднімаючи діафрагму. Не менш важливо в дихальній гімнастиці співвідношення вдиху і видиху. Оптимальне співвідношення вдих-видих – 1:2. Таке дихання знижує надмірне збудження за рахунок скупчення в крові вуглекислоти і підвищення порога чутливості рецепторів нервових клітин. Навичка регулювання вдиху-видиху дуже стане в нагоді при пологах, коли акушерка буде давати вам рекомендації: «дихайте», «не дихайте», «тужтесь», «не тужтесь».
Пам’ятайте, що дихальна гімнастика для вагітних на всіх термінах вагітності подарує вам бадьорість і життєрадісність. Освоївши комплекс вправ по дихальній гімнастиці для вагітних, ви полегшите собі пологи.

Залишити коментар