Туреччина

Туреччина

Туреччина – одна з найпривабливіших для туристів країн світу. Багато хто думає, що знають про неї все. Але чи так це? У цій статті будуть представлені відповіді на найбільш популярні питання туристів про Туреччину і розказані найважливіші та корисні факти про цю країну.

Місцезнаходження, столиця, валюта

Велика частина території Туреччини розташована на південному заході Азії, а менша її частина – на півдні Європи. Столицею держави є місто Анкара – один з найбільших мегаполісів Туреччини з населенням понад 4 млн осіб. Офіційною державною валютою республіки є турецька ліра. Але в цю країну можна взяти також долари і євро, якими легко можна розплачуватися в місцевих магазинах. Туреччина знаходиться в Східноєвропейському часовому поясі, тому різниця в часі з російською столицею становить -1 година. Статус державної мови країни належить турецькій мові, на якій говорить велика частина населення. Але, багато турків знають і російську мову. Це пов’язано, насамперед, з великим напливом туристів з України та Росії.

Природні умови

На території Туреччини переважає гірський рельєф, тому клімат країни переважно гірський. Але йому також властиві деякі ознаки континентального клімату. У деяких районах країни спекотне літо і дуже суворі зими, а яким районам притаманний більш м’який клімат: зими не настільки холодні і сніговий покрив не тримається постійно.

У зв’язку з подібним типом клімату природа Туреччини відрізняється великою різноманітністю рослин і тварин. На території країни виростають як хвойні ліси, так і фруктові дерева. Через розмаїття природних зон на території республіки мешкають безліч різних видів тварин.

Історична зведення про Туреччину

Туреччина в сучасному розумінні цього слова з’явилася лише в XI столітті. Але раніше, ще кілька тисячоліть тому, на території республіки розвивалася цивілізація, яка в наслідок стала однією з наймогутніших в світі. Велика Османська імперія з’явилася лише в Ранньому Середньовіччі, коли до влади прийшов Осман. Після створення імперії Туреччина вплуталася в низку нескінченних воєн і значно збільшила свою територію, в тому числі завдяки тому, що в 1453 році держава захопила Візантійську імперію, а в наслідок і Грецію, контроль над якою тримався аж до XIX століття.

Пам’ятки і розваги в Туреччині

Туреччина – дивовижна країна, яка багата величезною кількістю визначних пам’яток, розташованих на території всієї країни. Кожен регіон виділяється чимось особливим і неповторним. Однією з найпопулярніших визначних пам’яток республіки є Памуккале, природне явище, унікальне за своєю природою. Воно являє собою скелі, повністю покриті білими соляними відкладеннями. Іншою не менш приголомшливою пам’яткою є собор Св. Софії, величезний і величний пам’ятник архітектури.

У Туреччині туристи можуть не тільки відвідати всі пам’ятки, але й насолодитися прекрасними пляжами і чистою морською водою. До того ж, у багатьох готелях часто влаштовують вечірки, на яких можна не тільки весело провести час, але і познайомитися з новими людьми.

Залишити коментар