Натуральні засоби для зміцнення волосся та вій

Волосся та вії

Магазини сьогодні пропонують багатий вибір косметичних засобів, але, на жаль, не всім вони підходять: можуть викликати роздратування, алергію, зіпсувати шкіру і волосся. Але ж споконвіку жінки користувалися натуральною косметикою, зберігаючи і вдосконалюючи свою красу!

Хна, мабуть, найвідоміша з натуральних фарб для волосся. Робиться вона із сушеного листя Лавсона. Хна не тільки фарбує волосся, додаючи їм природний і натуральний колір, а й зміцнює його і робить густішим, допомагає позбутися від лупи, знімає надлишки жирності. Безбарвна хна зміцнить волосся, а кольорова подарує чудовий мідний відтінок – адже недарма руді жінки в усі часи вважалися фатальними. Чим світліший вихідний колір волосся, тим світліше і яскравіше воно буде після фарбування (тому хну часто не рекомендують блондинкам – вони ризикують стати морквяно-рудими); на чорному волоссі колір не буде видно зовсім.

Заварювати хну можна різними способами. Найпростіший – це розвести порошок окропом до густоти сметани і остудити до такої температури, щоб не обпектися. Можна залити хну теплою водою, а потім попарити на водяній бані і настояти. Суміш наноситься на чисте вологе волосся (при цьому ополіскувач перед фарбуванням краще не використовувати), потім потрібно надіти на голову поліетиленову шапочку, а зверху замотати голову рушником. При світлому волоссі фарбу тримають недовго, до півгодини, а от якщо волосся темне, то з нею можна проходити цілий день.

З шкіри відмити хну досить складно (а з тканин вона взагалі практично не відпирається), тому перед фарбуванням можна намазати обличчя по контуру росту волосся вазеліном або будь-яким жирним кремом.

Чиста хна сама по собі зміцнить волосся, але можна додатково підсилити ефект, наприклад, додавши в суміш ефірні масла. А ось додавання меленої кави допоможе домогтися коричневого відтінку, а сік лимона закріпить колір. Якщо ви хочете пофарбувати сухе волосся, можна додати кілька крапель касторової олії – воно теж чудово зміцнює волосся, але робить його жирнішим (при цьому, щоправда, промивати їх теж важче).

Басма – фарба з висушеного листя рослини індиго. У чистому вигляді фарбує волосся в чорний колір з зеленуватим відтінком, тому її змішують з хною. У пропорції 1:1 засіб додасть волоссю каштановий колір, і чим більше додати басми, тим темніше в результаті буде волосся.

При використанні хни і басми потрібно пам’ятати, що незадовго до і після фарбування не рекомендується робити хімію або користуватися хімічною фарбою для волосся – може вийти досить несподіваний результат, наприклад, волосся може позеленіти.

Сурма використовується як підводка. Продається у вигляді порошку, в олівцях (з додаванням оливкової олії), в рідкому вигляді (робиться з використанням баранячого жиру). Сурма додає погляду глибину і виразність, чудово зміцнює вії (деякі навіть наносять сурму на ніч), причому можна проводити лінію прямо по слизовій повіці – це допомагає від коньюктивіта і запалень.

Усьма – засіб із соку однойменної рослини для довготривалого фарбування вій і брів. Вона не тільки зміцнює волоски, а й стимулює ріст нових (навіть там, де їх до цього не було), тому з її допомогою можна, наприклад, підкоригувати лінію брів.

Якщо ви жінка і вам є що сказати – тоді для вас жіноча соціальна мережа, на ній ви знайдете цікаві новини, поради, рецепти та обговорення.

Залишити коментар