Чим може бути викликаний головний біль у дітей?

головний біль у дітей
Діти – квіти життя. Безумовно, зберегти їхнє здоров’я – найважливіше завдання для кожного з батьків. Однак, як всі ми не намагаємося, позбавити дитину від усіх проблем просто не в нашій владі. Головний біль у дітей – досить часте явище так само, як і у їхніх батьків. Чим же він викликаний?

Головний біль у дітей

Причина появи такого болю може бути абсолютно різноманітною. Так, дитина в школі може отримати емоційне перенапруження, вдома її може чекати будь-яка неприємність, в їдальні, де вона харчується, їй можуть приготувати неякісну їжу. Також причиною головного болю у дитини можуть стати різні проблеми всередині шлунка, приміром, запор, порушення травлення і так далі. Якщо дитина застуджена, то біль може з’явитися в надбрівній частини обличчя або в лобовій. Якщо у вас дочка, то головний біль може бути пов’язаний з періодом статевого дозрівання, а саме з гормональною перебудовою.

Причини головного болю у дітей

Отже, перейдемо від загального опису до приватного і розглянемо причини головного болю у дітей більш конкретно.
Найбільш поширеною на сьогоднішній день причиною є судинні порушення. Під такими порушеннями мається на увазі гіпертонічна хвороба. Головна причина – порушення кровообігу головного мозку. Щоб визначити даний вид захворювання, необхідно поміряти тиск. Якщо проблема визначена, то не поспішайте годувати дитину таблетками. Цілком можливо їй допоможе прогулянка по свіжому повітрю. Найкращою профілактикою буде хороший сон і відпочинок.
Іншою поширеною причиною дитячої головного болю є неправильне харчування. Приміром, в дуже багато м’ясні продукти додають такі речовини, як нітрити. Вони викликають звуження судин. Через маленьку концентрації дорослі практично не відчувають цього, а дитячому організму її цілком достатньо, щоб з’явився головний біль. В цьому випадку, щоб позбутися від болю, необхідно пити якомога більше води.
Мігрень також є однією з причин головних болів. Як правило, вона полягає в гені, який передається по материнській лінії. Якщо подібні напади спостерігаються у матері, значить, існує велика ймовірність нападів у її дітей. Такий біль є пульсуючим і побороти його повністю практично неможливо. Все, що можливо, – це послабити напад. Для цього провітріть кімнату і нехай ваша дитина трохи поспить.
Якщо ваша дитина травмувала голову, а така травма є дуже поширеною, то можете заздалегідь приготуватися до того, що дитина буде іноді вам скаржитися на головний біль. У тому випадку, якщо дитина отримала травму на ваших очах, щоб уникнути негативних наслідків, необхідно прийняти деякі заходи: розтерти місце забитого місця, щоб не допустити набряку, і накласти компрес. У будь-якому випадку, необхідно звернутися до лікаря.
Пам’ятайте, врятуватися на всі 100% від головного болю нереально. Якщо біль є постійним, то похід до лікаря ні в якому разі відкладати не можна.

Залишити коментар