Як визначити чистоту діаманта?

діамант

Прикраси з діамантами володіють силою і красою. Однак важливо знати, як визначити їх достовірність. Для цього існує кілька факторів. Першим з них є карат – вага діаманта. Вона походить від назви насіннячок, які використовувалися в стародавні часи для врівноваження ваг. Як правило, карат дорівнює 200 міліграмам, а 142 карата рівні одній унції.

Чистота діаманта визначається його кольором. Діамантовий камінь може сяяти всіма спектральними кольорами, однак найбільш дорогоцінні мають лише білі відтінки. Самими рідкісними є сніжно-білі та безбарвні камені. Слід зазначити, що є навіть спеціальна колірна шкала, по якій майстри класифікують камені. Під кожною закріплена своя буква. Наприклад, безбарвні прозорі камені володіють ступенем D. Наступні букви алфавіту представляють камені з жовтуватими відтінками. Щоб визначити, яка чистота діаманта, найкраще покласти його на білу поверхню. Так найкраще можна розглядати підводний колір діаманта. Якщо безбарвні камені цінуються саме за відсутність кольорів, різнокольорові люблять за їх густі відтінки.

Тепер необхідно відзначити, чим же ще, крім колірної гами визначається чистота діаманта. У першу чергу, на неї впливають зовнішні нерівності і внутрішні вади. Це природні особливості, які неможливо змінити при шліфовці. Вони називаються включеннями і можна порівняти з плямам, різними лініями або бульбашками, які з’являються на різних поверхнях. Такі недоліки створюють діамант унікальним, проте, не дивлячись на це, чим менше їх, тим дорожче коштує камінь. Включення є перешкодами, які створюють бар’єр між сонячним світлом і каменем. Таким чином, зменшується сяйво і цінність. Прикраси з діамантами по американській шкалі чистоти можуть бути недосконалими (під знаком I) і бездоганними (під знаками IF або FL).

Вибираючи прикраси з діамантами слід приділити увагу огранюванню. Як правило, для кожного діаманта воно вираховується за певною формулою. Прикраси з діамантами круглої форми є найпоширенішими – 57 маленьких і плоских граней, що відображають світло. Чистота діаманта залежить від блискання. Саме воно визначає справжність найкраще. Відрізнити природний камінь від штучного дуже просто. У штучних є металеві включення і жовтуваті відтінки.

Залишити коментар