Степ-аеробіка та поради по степ-тренуванню

Степ-аеробіка

Заняття аеробікою зазвичай спричиняють масу задоволення і дуже корисні для оздоровлення всього організму. Правильно побудоване тренування повинно включати в себе розминку (розігрівання), зміцнення серцево-судинної системи плюс охолодження і розтяжку.Сьогодні більшість оздоровчих клубів пропонують велике розмаїття груп – від занять зі зміцнення серця до степу (від англійського слова “крок”) і груп з елементами боксу. Але перш ніж ви зупините свій вибір на якій-небудь з них, дізнайтеся, чи відповідає вона рівню вашої підготовки. Спробуйте проекспериментувати з різними групами, поки не виберете ту, яка доставить вам найбільше задоволення.
Не комплексує від того, що ви не знаходитись на нарівні з усією групою. Тренуйтеся на своєму рівні підготовки.

Припиніть рухатися, якщо у вас збилося дихання. Сповільніть крок і пройдіться по майданчику. Не зупиняйтеся різко, інакше кров піде до ніг, і у вас голова може піти обертом.

При бігу не спирайтеся на одні тільки пальці ніг, опускаються і на п’яту. Це знизить ризик травм.

Якщо вас не влаштовує стиль танцювального класу, спробуйте клас степу або перейдіть на інший вид занять.

Якщо у вас надмірна вага або ви страждаєте від захворювань колінних чашок, перейдіть до групи з більш щадним режимом тренувань.

Регулярно робіть перерви, щоб випити води.

Одягайте спеціальні туфлі для аеробіки або кросівки, щоб пом’якшувати удари об підлогу і підтримувати стопу.

Степ-клас

Степ-аеробіка з елементами чечітки включає виконання танцювальних та пластичних кроків. Степ, вперше введений в 1989 році в комплекс аеробних вправ, буквально революціонізував індустрію аеробіки. Люди, яким набридли звичні групи, раптом стали записуватися в чергу на степ-аеробіку. У свій час степ-аеробіка стала настільки популярною, що деякі гімнастичні зали навіть ввели систему бронювання для членів оздоровчих клубів, щоб зберегти для них місця.

Але ж  нічого принципово нового в степ-аеробіки немає – атлети бігали по стадіону великими кроками протягом багатьох років. Тоді з-за чого ж виникла вся ця метушня? Перш за все, в порівнянні з бігом або аеробікою з високим навантаженням, степ – це щадний режим тренування. Він не завдає великої шкоди суглобам, але в той же час забезпечує досить щільні навантаження. По-друге, степ приносить різноманітність, а найголовніше – він дійсно ефективний. Степ формує стегна, ікри, сідниці, робить їх міцнішими, меншими, з хорошим м’язовим тонусом. А це, врешті-решт, і є метою більшості тренувальних програм для жінок.

Безпека на степ-аеробіці

Намагайтеся уникати переповнених степ-класів, оскільки в них більше ймовірності отримати травму. Оптимальне число учасників – 20, але не більше. У таких умовах інструктор може стежити за кожним хто тренується.

Якщо ви відчуваєте, що музика для вас занадто швидка, значить, швидше за все, так воно і є. Деякі викладачі ставлять таку швидку музику, що ніхто з учнів не може контролювати рухи своїх рук і ніг. При цьому неминуче страждає постава, зростає небезпека всіляких пошкоджень. Тому, якщо ви не відчуваєте себе комфортно через надто швидку музику, перестаньте відвідувати цей клас.

Висота лавки впливає на інтенсивність тренування. Чим краще ви підготовлені, тим вище можете підніматися. Однак враховуйте і власне зростання: жінки, у яких короткі ноги, не повинні використовувати високу лаву, оскільки це призведе до занадто великого навантаження на колінні суглоби і нижній поперековий відділ. Найкраще наступати на сходи заввишки 15-20 см.

Постановка ноги є вирішальним моментом. Пошкодження можуть бути наслідком занадто сильного поштовху ногою об мат або неправильного розміщення стопи.

Намагайтеся не дивитися на ногу, це порушить вашу поставу і може спричинити за собою травму.

Не перестарайтеся. Займайтеся не більше трьох разів на тиждень.

Не перенапружуйтеся руки і не робіть ними занадто багато рухів.

Степ-аеробіка зробить вас більш витривалою та спортивно. Степ-тренування зміцнюють не тільки м’язи тіла але й здоров’я.

Улучшить свое здоровье и красоту сможет золотой корень, который можно легко заказать в интернет-магазине и использовать уже сегодня.

Залишити коментар