Вертикальні пологи. Протипоказання. Плюси і мінуси. Відгуки

Вертикальні пологи

Час йде семимильними кроками. Здається, зовсім недавно люди сором’язливо ходили, прикриваючи всі свої достоїнства довгими сукнями або шароварами, а тепер міні-спідниці просто вражають уяву, а обтягуючі брюки зовсім не приховують бажання чоловіків. Те ж саме стосується і пологів. Раніше жінка могла піти на жнива, протягом дня народити, полежати з пів годинки і далі піти працювати. Тепер же створені всі умови, щоб зробити пологи максимально комфортними і легкими.

Види пологів вражають своїм різноманіттям. Це і звичайні, класичні пологи, і пологи у воді, і пологи стоячи. Зазвичай жінка народжує дитину в спеціальному кріслі, але останнім часом стало дуже можна практикувати вертикальні пологи. І, звичайно, велика кількість молодих матусь з придихом слухає про те, як вони протікають. Вважається, що таке розродження найприродніше. Звичайно, кожна жінка мріє, що її чекають легкі пологи. І тому будь-яка зачіпка, яка може полегшити цей стан сприймається як дар згори. Звичайно, вертикальні пологи мають ряд переваг, однак до них існують і протипоказання.

Протипоказання до вертикальних пологів

Серед протипоказань до вертикальних пологів можна виділити такі з них.

По-перше, якщо є неправильне положення плоду, такі пологи заборонені. Це пов’язано з великими труднощами як для лікарів та  плоду, так і для самої мами, адже в тому випадку, якщо щось піде не за планом, лікар не зможе надати необхідну допомогу на належному рівні, тому що просто не побачить всього, що відбувається.

По-друге, якщо є невідповідність розмірів таза матері і голівки плоду. Це обумовлено ризиком того, що малюк застрягне і витягнути його із затишного містечка буде дуже нелегко.

По-третє, при наявності яких-небудь захворювань питання про проведення вертикальних пологів буде вирішуватися в індивідуальному порядку.

Плюси і мінуси

Серед позитивних моментів вертикальних пологів можна відзначити наступні. При таких пологах ймовірність розвитку кровотечі знижується в кілька разів, так як плід притискає всі судини дуже щільно. Крім того, в положенні сидячи матка не тисне на аорту жінки, що дозволяє крові краще циркулювати по організму, а це веде до того, що плід отримує більше кисню і ризик розвитку гіпоксії падає вниз. Також позитивна якість таких пологів – активність жінки. А це в свою чергу дозволяє скоротити період розкриття шийки матки і народити дитину швидше.

Серед мінусів, мабуть, можна відзначити наявність протипоказань до таких пологів і той факт, що лікар, який приймає пологи, нічого не бачить.

Відгуки

Якщо переглянути відгуки жінок про вертикальні пологи, то можна побачити, що більшість з них говорить, що це були легкі пологи. Вони були досить швидкими і безболісними. Але, як би там не було, види пологів кожна жінка повинна визначити для себе сама, спираючись на власні відчуття та поради лікаря, а не на моду або простий каприз.

Залишити коментар