Щоб волосся не сіклось

Щоб волосся не сіклось

Кожен, хто намагався відростити волосся до певної довжини, стикався з кошмаром під назвою «посічене волосся», причому не тільки жінки, а й чоловіки. Ви ні з чим його не сплутаєте – візьміть в руку пасмо свого волосся і уважно подивіться на кінчики. Якщо вони схожі на маленькі віники, значить, пора вживати термінових заходів.

Діти потребують агато турботи та заслуговують тільки на найкраще. Шпунтік – магазин розвиваючої іграшки, де Ви зможете знайти своєму малюку все тільки найкраще та найякісніше.

Чому січеться волосся?

У цієї проблеми є офіційна назва – трихоптилоз. Трихоптилозом називають поздовжнє розщеплення кінчиків волосся на частини. Волосся стає тонким, тьмяним, сухим і ламким. Захисні рогові лусочки, щільно охоплюють волосся, «розкуйовджуються». Більше всього схильне до цієї напасті довге волосся. Перерахуємо деякі причини трихоптилоза:

* Спадковість і загальний стан організму.
* Надмірне захоплення інструментами для гарячої укладки волосся – прасування, фенами, що не мають регулятора температур і керамічного покриття, гарячими бігудями і гребінцями.
* Забарвлення, знебарвлення, перманентна завивка також не кращим чином позначаються на волоссі.
* Неправильний вибір гребінця. Неякісні гребінці з дешевих синтетичних матеріалів травмують волосся, путають їх при розчісуванні й навіть виривають їх. Уникайте гребінців з гострими зубами. Найкращі щітки для волосся – з натуральної щетини.
* Відмова від сезонних головних уборів. І влітку, і взимку волосся необхідно захищати. Спека, холод, вітер, опади, які ніяк не назвеш чистими, особливо в мегаполісах, ослабляють волосся, призводять до їх втрати.
* Відсутність регулярного догляду за волоссям. Така проста процедура, як триммінг (обрізання кінців, що січуться), повинна проводитися регулярно. Проте варто пам’ятати, що для тримінгу потрібні спеціальні ножиці.
* Невідповідний засіб для миття та укладання волосся, а також надмірне захоплення засобами стайлінгу – гелями, мусами, спреями.
* Занадто часте миття голови.

Є й інші причини появи посічених кінчиків – наприклад, деякі шкірні захворювання, такі, як себорея. У цьому випадку потрібен спеціальний медичних догляд.

Боремося з посіченим волоссям

Думка про те, що розщеплені кінчики можна склеїти і таким чином вирішити проблему – міф. Це всього лише тимчасова міра. Існують спеціальні засоби, що наносяться на кінчики волосся. Але стилісти не рекомендують користуватися ними, тільки в рідкісних випадках. Як же можна боротися з непокірними кінчиками?

Найправильніше – обрізати їх, використовуючи гарячі ножиці. Від звичайних перукарських ножиць їх відрізняє наявність спеціального датчика для регулювання температури і проводів. Температурні режими визначаються залежно від типу волосся – для важкого волосся - 150 ° С, для нормального – 130 ° С, для тонкого – 110 ° С, а для крашеного – 90 ° С.

Чим же відрізняється стрижка посічених кінчиків гарячими ножицями? У процесі обрізання кінчики волосся злегка «розплавляються», а потім «запаюються». Якщо таку процедуру проводити регулярно, про проблему можна буде забути надовго.

Не економте на гребінці. По-перше, гребінець ні в якому разі не повинна бути металевим. Контакт з металом шкідливий навіть здоровому волоссю, і вже тим більше не корисно ослабленому. Ідеальний гребінець – той, що зроблений з натуральних матеріалів. Гарна професійна щітка з кераміки – її можна придбати у спеціалізованому перукарському магазині.

Вибирайте правильні інструменти для укладання волосся. Якщо ви користуєтеся засобами для витяжки волосся, зупиніть свій вибір на моделях з керамічними пластинами. Головна властивість кераміки – не нагріватися до критичних температур, а отже, волосся не буде травмовані. Що стосується фенів, то шукайте спеціальні моделі, що також мають керамічне покриття фена-щітки і функцію іонізації повітря. Ваше волосся буде вам дуже вдячне!

Маски для волосся. Взяти один жовток, змішати його зі столовою ложкою лимонного соку, столовою ложкою оливкового або кунжутного масла і розвести все це в 100 мл підігрітого кефіру. Втирати в коріння і кінчики волосся. На голову вдягнути целофановий ковпак і укутати на годину теплим рушником. Маску змити шампунем. Таку процедуру потрібно проробляти мінімум раз на тиждень курсом 1,5 – 2 місяці. Дуже гарні склади з реп’яховим маслом і червоним перцем, що продаються в аптеці. В інтервалах між миттям голови кінчики волосся корисно змащувати сумішшю з мигдальноюта касторової олії у співвідношенні 3:1.

Слідкуйте за здоров’ям! Напевно, найважливіша порада – берегти себе від стресів, перевантажень і уважно ставитися до свого здоров’я. Волосся не може бути сяючим і красивим, якщо організм ослаблений, якщо ви харчуєтеся незбалансовано, а спите мало. Краса – це синонім слова «здоров’я». Пам’ятайте про це.


Залишити коментар