Як не варто худнути

схуднення

Боротьба з самим собою за свою ж фігуру – заняття захоплююче. Подаруй деяким борцям ці самі заповітні і бажані форми – що робити будуть? Напевно, знову наберуть вагу, щоб боротися і сенс у житті бачити. Втім, узагальнення, звичайно, не зовсім доречні. Багато хто, дійсно, бажає скинути вагу і готові йти на будь-які жертви. Вважаючи причиною бід переїдання, вони морять себе голодом і потім щиро дивуються, чому, терплячи такі муки, до мети не наближаються. Як відомо з менеджменту, правильне управлінське рішення не ускладнює, а спрощує регульований процес і не обтяжує, а полегшує життя. Так і в «святій» боротьбі із зайвою вагою. Не треба мучитися і терпіти. Треба подумати, що робиться не так і що треба зробити правильно.

Як змусити себе споживати менше їжі? Найпростіше рішення – обмежити кількість прийомів. Начебто все правильно, рідше їж – менше з’їдаєш. А насправді?

Дуже зручний спосіб обмежити кількість прийомів їжі – не обідати на роботі. Придумав яке-небудь строкове завдання, сидиш в офісі безвилазно і про голод майже не згадуєш. Але організм так просто не проведеш. Він обов’язково надолужить своє в вечері, ви навіть не встигнете помітити.

А ось тут приховані «граблі». У наших клітинах, виявляється, є такий фермент, як синтез жирних кислот. Після декількох годин голодування активність цього ферменту зростає семикратно. Організм отримує сигнал про можливі «труднощі з постачанням» і «вирішує», що пора б подбати про запаси.

Практичний результат «турботи» – прискорення синтезу жиру. За час переробки порції їжі, прийнятої після багатогодинного голодування, організм встигає «сховати в загашнику» у кілька разів більшу її частину, ніж при звичайному режимі харчування. Висновок? Відмовившись від обідів, ви будете товстіти ще швидше.

Щоб худнути, треба регулярно харчуватися. Регулярність ця залежить від стану здоров’я і звичок. Якщо є проблеми з шлунком або кишечником – краще дотримуватися однакових за тривалістю перерв між прийомами їжі. Якщо проблеми відсутні, їжте, коли відчуєте голод.

Куди важливіше, які продукти ви їсьте, і в якій кількості. Поширена помилка – заміна повноцінного харчування перекусом, булочками з чаєм, шоколадом або хотдогами. У такому режимі організм отримує надмірну кількість вуглеводів, які треба кудись дівати. Куди? Так-так, все туди ж, у «проблемні області» живота, талії, стегон.

Гарна ідея – не переїдати на сон прийдешній. Але як її «втілюють в життя»? Прийшовши з роботи, стомлена людина щільно вечеряє. Потім дрібні домашні справи і відпочинок біля телевізора. Через кілька годин знову нагадує про себе шлунок, але людина намагається його «утримати у вузді». Який вже тут сон, коли їсти хочеться все більше і більше.

Не треба себе мучити дурними формальними обмеженнями. Просто намагайтеся не з’їдати «в один присід» все, що перед вами. Продумайте меню і не купуйте зайвих продуктів, нехай «не муляють очі». Їжте, коли хочете, але тільки заздалегідь визначте, що ви будете їсти і скільки.

«Набивати утробу» безглуздо. Нами «править» хімія, тому «команди управління» проходять з деякою затримкою. Моменти надходження достатньої для організму кількості їжі і появи відчуття ситості розділені певним часом. Враховуйте його.

Звичайно, боротьба з вагою вимагає певних зусиль. Але між зусиллями і муками є різниця. Доброго здоров’я і удачі!

Чтобы купить элитную парфюмерию в Симферополе стоит лишь зайти в интернет-магазин и заказать духи, которые Вам понравились и уже совсем скоро они будут в Ваших руках.

Залишити коментар