Вся неправда про фітнес дієти

фітнес-дієта

Земля, як то кажуть, чутками повниться. А вже в області так званого здорового харчування чуток хоч відбавляй. Вони поширюються під виглядом останньої наукової сенсації, передаються з уста в уста у професійній фітнес-середовищі, бомбардують нас через рекламу. Час від часу той чи інший продукт оголошується панацеєю, а вже через півроку звучить відбій: виявляється, цей самий продукт насправді страшно шкідливий!

Міф: щоб схуднути, треба кинути їсти жири і вуглеводи

Фатальна помилка! Як тільки ви зробите якісь продукти забороненими для себе, ваше харчування перестає бути здоровим. Нестача жирів згубно позначається на стані шкіри, волосся і нігтів, а дефіцит вуглеводів перетворює нас на дратівливих, швидко втомлюючих і вічно голодних невростинічок.

Відмова від жирів і вуглеводів – це просто катастрофа для організму. Рятує лише те, що на такій дієті ніхто довше тижня всидіти не може. З іншого боку за тиждень і схуднути неможливо. Куди логічніше скласти для себе ієрархію продуктів: якісь, найкорисніші, є основою вашого раціону, а якісь тільки іноді виникають на вашій тарілці як необхідне доповнення до базового харчування, а якісь (улюблені, але «шкідливі» ласощі) з’являються в полі вашого зору зовсім зрідка – не частіше разу на 2-3 тижні. Ось тоді дієта не буде для вас стресом. Ви ж знаєте, що не зобов’язані все життя ігнорувати торти або жирну баранину.

Міф: натуральне м’ясо цілком можна замінити протеїновим порошком

Ніхто не сперечається, протеїнові плитки і протеїнові коктейлі, дійсно, здорово виручають в такій ситуації, коли пора поїсти, а під руками нічого їстівного, крім пакета чіпсів, немає. Проте не можна ставитися до них як до повноцінного харчування. Вони не в змозі замінити натуральні м’ясні продукти. Єдина перевага протеїнових концентратів – їх зручність.

А взагалі-то, вони відносяться до розряду рафінованих, тобто очищених від інших домішок продуктів. Іншими словами, представляють собою протеїн у чистому вигляді, ну а таким він ніколи не зустрічається в природі. Сьогодні виробники додають у протеїнові концентрати корисні вітаміни та мінеральні речовини. Однак у наші дні наука тільки приступила до вивчення молекулярного складу їжі. З кожним днем вчені відкривають щось нове у відомих продуктах, раз у раз знаходять в них біологічно активні речовини, про існування яких ми і не підозрювали. Так що з продуктами спортивного харчування ми можемо отримати далеко не всі наявні в природі корисні елементи, а тільки ті, які вивчені наукою.

Як вважають спортивні дієтологи, натуральні білкові продукти можна повністю замінювати концентратами не частіше 2 разів на тиждень. Ну а приймати білкові концентрати на постійній основі можна тільки за умови, що ви щодня їсте натуральний білок. Інша справа, що наука спортивного харчування не стоїть на місці.

Дієтологи поставили 2-місячний експеримент на групі жінок, що активно займаються фітнесом. Учасниці досвіду «сиділи» на одних замінниках їжі і пили чисту воду. За підсумками експерименту всіх фітнесисток піддали серйозному медичному обстеженню. Ні в однієї медики не виявили будь-яких відхилень у здоров’ї. Дієтологи рекомендують приймати замінники їжі на етапі передзмагальному або предпляжній сгонки ваги. Зазвичай тут доводиться точно вираховувати калорійність раціону за допомогою калькулятора, ретельно відбирати продукти і виміряти розміри порцій. Всі ці незручності легко вирішити за допомогою їжозамінника.

Особливий плюс замінника їжі  в тому, що вони містять повні добові норми вітамінів і мікромінеральних речовин. А це важливо, адже скорочення харчового раціону з метою схуднення озивається і скороченням прийому мікронутрієнтів. Тим не менше, дієтологи не радять приймати їжозамінники довше 2 місяців.

Міф: силове тренування треба проводити на тощак

Вельми популярна у фітнес-колах легенда свідчить: тренуватися треба на порожній шлунок, так ви швидше схуднете. Логічно? Тільки на перший погляд. Відразу після силового тренування організму гостро потрібні білки і вуглеводи, інакше процес відновлення сил здорово затягнеться, та й сама віддача тренінгів сильно знизиться. Припустимо, ви прямо в роздягальні відкрили пластиковий бокс і з’їли трохи курки і рису. Однак, щоб з’їдене перетвориться на глікоген і амінокислоти, потрібно кілька годин. Таким чином, найрозумніше поїсти заздалегідь, щоб у термін забезпечити організм необхідними поживними речовинами. Інша справа – не можна об’їдатися перед походом в тренажерний зал. У цьому випадку їжа викличе приплив крові до органів травлення, а зовсім не до працюючих м’язів. Десь за 20-30 хвилин до тренування влаштуйте легкий перекус калорій на 200, не більше. Підійде сир або невелика порція білкового напою.

Легкий перекус перед тренуванням корисний ще й тому, що він підвищує рівень вільних амінокислот у крові. При інтенсивній тренуванні тривалістю більше 45 хвилин організм виснажує внутрішні запаси вуглеводів і починає використовувати в якості палива білки м’язової тканини. Але якщо в крові циркулює досить амінокислот, організм не буде зазіхати на запаси білка в м’язах.

Міф: професійні фітнесистки круглий рік сидять на жорсткій дієті

Ні, це не так. На жорстку дієту вони сідають за 10-12 тижнів до змагань. Цього вистачає, щоб вкупі з аеробікою і високоінтенсивною силовою програмою «спалити» жировий прошарок до мінімуму, коли шкіра спортсменки нагадує тонкий пергамент. Коли медалі роздано, і світло рампи гасне, фітнесистки повертаються до своєї звичайної моделі харчування. Вона передбачає контроль за вагою тіла, коли спортсменка з калькулятором стежить за низькою калорійністю раціону.

Якщо на змаганнях можна зустріти учасниць, які знизили питому вагу жирового прошарку до 10 і навіть 5-6 відсотків, то в період т.зв. «Міжсезоння» цей показник зазвичай становить 15-25 відсотків. Фігури фітнесисток набувають жіночні округлі форми і роблять їх схожими на стриптизерок. Ніякі суворі обмеження в харчуванні тут не потрібні. Високого тренувального навантаження вистачає, щоб спортсменка не набирала вагу.

Хоча, звичайно, із загального правила бувають винятки. Інші спортсменки після змагань починають об’їдатися і повніють на 10-15 кг. Зрозуміло, що потім їм куди важче повернути змагальну форму. Ту ж схему можна порекомендувати і простим любителькам фітнесу. Протягом року слідкуйте за  принципам здорового харчування і стежте за станом жирового прошарку. Не дозволяйте йому збільшуватися понад 25-30%. За 3 місяці до літньої відпустки або студентських канікул скоротіть калорійність раціону на 5-10%, залишивши без змін рівень інтенсивності тренувань. Це повинно привести до втрати мінімум 3-5 кг ваги при повному збереженні високого м’язового тонусу. Так що літній сезон ви зустрінете на піку форми – з промальованими квадратиками на животі.

Міф: новини з області харчування завжди заслуговують довіри

Апельсини сповільнюють процес старіння? Ура! Їмо апельсини. Червоне вино смертельно шкідливо? Жах! Негайно перестаємо пити улюблене каберне … Фахівці, на відміну від нас, профанів, вкрай скептично ставляться до такої гори «наукових» сенсацій. Простіше кажучи, вважають їх обдурюванням. Ну а причина загальної віри в такі «продуктові» сенсації, мабуть, полягає в тому, що всі ми любимо прості шляхи.

Насправі, як зручно: перестаєш їсти яєчні жовтки, і відразу оздоровлюєш своє харчування. Треба ще і вівсянку вранці варити, і витрачатися на хороше пісне м’ясо, і відмовити собі в сирокопченій ковбасі, жирних молочних продуктах, здобі і солодощах. Коротше, клопітка ця справа – «правильне» харчування. Одними жовтками тут не відбудешся. Тим більше, що недавно пронісся новий слух, ніби жовтки, мовляв, навпаки, дуже корисні.

А взагалі-то, правильна відповідь тут ось яка: немає «хороших» і «поганих» продуктів. Здоровий раціон – це як костюм, зшитий під ваше замовлення. Припустимо, ви багато займаєтеся аеробікою. Тоді вам потрібно жирів більше середньої норми. Ну а якщо ви робите акцент на силові вправи, то більше треба вуглеводів. Спільними залишаються тільки базові принципи. По-перше, треба пам’ятати про правильне співвідношення у вашому раціоні вуглеводів, білків і жирів. По-друге, треба віддавати перевагу цільним продуктів у первозданному, непереробленому вигляді. Ось і весь секрет здорового харчування – без «продуктових» сенсацій.

Дієти можуть бути різними, але в будь-якому випадку ніяких заборонених продуктів бути не повинно. Їсти можна все, але щось – часто, щось – рідко. Тільки так і можна дотримуватися принципів здорового харчування досить довго. Єдиного для всіх секрету схуднення не існує. Кожному з нас доведеться складати індивідуальну дієту з урахуванням особливостей і потреб свого організму.

Посмотреть на конечный результат производства детского трикотажа и оценить умение мастеров по пошиву детской одежды можно на сайте http://www.kravchenko-tex.com.ua/.

Залишити коментар