Займаємося спортом правильно, поради для початківців

фітнес

Цей пост призначений, в основному, для початківців любителів фітнесу та спортивного способу життя. Звичайно, професіонал сам зможе написати подібну статтю, де вкаже, можливо, навіть більше корисних порад, ніж наводиться тут. Проте для початківців ця стаття – дуже корисна, і думаю, що порадами, показаними тут, цілком можна скористатися для створення чіткого плану з розвитку свого тіла.

1. Спробуйте додавати одну нову вправу на місяць

Чому ми закидаємо заняття спортом? Тому що одноманітність набридає. Той же зал важкої атлетики деяким людям через пару місяців вже набридає гірше гіркої редьки саме з цієї причини.

Але ж людина сама є господарем свого становища, тому варто намагатися різноманітити свою програму, і це допоможе уникнути рутинної роботи. Природно, робота над собою – така ж робота, як і всі інші. Але ж можна ж перетворити роботу в розвагу, правда? Ось так і тут. Загалом, спробувати варто.

2. Включайте в список не тільки силові вправи

Не варто працювати тільки на силу або рельєф. Біг, їзда на велосипеді (або тренажері) – все це не особливо допоможе наростити велику масу м’язів, але зате благотворно впливатиме на здоров’я. Загальний тонус організму, включаючи стан серцево-судинної системи, дихальних шляхів, дуже швидко прийде в норму. Пам’ятайте також, що досягти норми набагато складніше, ніж підтримувати її.

Біг, плавання, їзда на велосипеді, спортивні ігри, деякі види веслування – все це допоможе тренуватися, розважаючись.

3. Займайтеся вранці

Якщо займатися в тренажерному залі (або на стадіоні) вдень або ввечері, то зайнята людина незабаром почне пропускати свої тренування. То бізнес, то сім’я, то ще щось – завжди знайдеться причина, щоб пропустити чергове тренування. Знайома ситуація? Якщо так, спробуйте розпланувати свій день таким чином, щоб займатися спортом рано вранці.

Це корисно не тільки з точки зору уникнення пропусків, але і дозволяє заощадити час – адже в 7-8-9 ранку в тренажерному залі не дуже багато людей, що дозволяє заощадити час, не чекаючи, поки звільниться черговий тренажер.

4. Купуйте якісне спортивне взуття

Якщо ви займаєтеся кожен день в одних і тих же кросівках, то будьте впевнені – якщо взуття не дуже якісна, займатися буде все складніше через те, що взуття буде псуватися.

Найкраще з самого початку купити якісне взуття, не пошкодувавши грошей, ніж потім кожен місяць купувати все нові і нові кросівки. Крім економії, варто подумати ще й про своє здоров’я – адже не дарма баскетболісти, приміром, викидають цілий статок на хороше взуття, здатну захистити ногу від розтягнень і ударів. Купивши китайські кросівки за 10 доларів, можна швидко пошкодувати про це, отримавши розтяг на першій же пробіжки.

5. Плануючи – виконуйте

Ця порада стане в нагоді не тільки для спорту, а й звичайного життя. Дуже часто трапляється так, що ми можемо говорити про свій намір навчитися плавати, грати у великий теніс, записатися в тренажерний зал. Однак же час проходить, а ось плани так і не реалізуються. Між наміром і реалізацією – прірва, і подолати її більшості людей не вдається.

Тому приєднуйтесь до вольовому меншини, до людей, які можуть виконувати те, що запланували. Пам’ятаєте цей рада – плануючи – виконуйте.

6. Фокусуйтеся на функціональному фітнесі

Ми часто плануємо записатися в тренажерний зал для того, щоб скинути вагу, зробити фігуру більш гарною. Проте ж можна крім всього цього ще і запланувати розвивати групи м’язів, які стануть в нагоді вам у вашому щоденному житті. Ну, приміром, можна цілеспрямовано розвивати ноги, або тренувати витривалість, або взагалі, на всякий пожежний розвивати силу удару і реакцію.

7. Займайтеся не тільки в тренажерному залі

Якщо будете працювати тільки в тренажерному залі, рано чи пізно це вам може набриднути. Ще раз раджу урізноманітнити тренування – наприклад, до списку щоденних вправ можна внести ранкову пробіжку по парку або березі моря.

Крім того, запишіться в команду оздоровчого футболу, баскетболу, займіться тенісом. Все це дозволить дійсно перетворити спорт в гру.

8. Не забувайте про розтяжку

Займаючись спортом, як уже говорилося вище, не варто приділяти увагу тільки лише силовим вправам – присвятіть певну частину часу своїх тренувань також і розвитку й підтримки гнучкості свого тіла. Сила – це, звичайно, дуже добре, але гнучкість допоможе вам до старості рухатися, як і в молодості. Крім того, ці вправи врятують вас від таких хвороб, як остеохондроз і тому подібні захворювання.

9. Заведіть журнал тренувань

Якщо ви і так завантажені безліччю різних справ, то не варто покладатися на свою пам’ять, запам’ятовуючи, скільки яких вправ ви зробили, і скільки ще належить зробити. Те ж саме і з збільшенням кількості підходів, збільшенням ваги “заліза” і тому подібних дрібних завдань, обов’язкових для будь-якої людини, що вирішив серйозно підійти до проблеми тренування свого тіла. Заведіть журнал тренувань (звичайний зошит), де записуйте всі ці деталі.

Узнать самые интересные и свежие новости мира можно на сайте zarubezhom.info.

Залишити коментар