Причини виникнення целюліту та способи його профілактики

целюліт

Як вже говорилося, від целюліту страждають у переважній більшості випадків жінки, причому вік тут не грає ніякої суттєвої ролі, оскільки однією з причин виникнення целюліту є гормональні порушення.

У підлітковому віці, в період статевого дозрівання, активність гормонів особливо висока, а жіночі гормони відповідають, зокрема, за утворення жирової тканини і непрямим чином винні в порушенні водного обміну в організмі. Тому дівчата-підлітки часто скаржаться на набряки, а целюлітні явища виникають в основному на внутрішній поверхні стегон.
Правда, якщо все це не запускати, патологічні зміни в тканинах у цьому віці відбуваються вельми рідко – молодий організм більшою мірою здатний до самозахисту, до того ж у підлітків багато недуг носять тимчасовий характер, так як обумовлені лише перебудовою обмінних процесів при переході організму під дорослий стан. Загалом, виходить, як у фільмі «Кавказька полонянка»: «Хто нам заважає – той нам і допоможе».

Активізація діяльності гормонів відбувається також під час вагітності, тому що при цьому організм теж перебудовується, а невірно те, що відбувається при цьому перерозподіл жирової тканини і неправильне положення плоду може призвести до порушення кровотоку, про наслідки чого вже було сказано.

З тих же причин шкідливі і гормональні протизаплідні засоби, оскільки деякі з них здатні викликати в жіночому організмі явища, які спостерігаються і при вагітності. Тому вибирати дані засоби потрібно, лише порадившись попередньо з відповідним лікарем.

Головні причини виникнення целюліту – погана спадковість і неправильний спосіб життя. Спадковий фактор тут важко заперечувати, тому що було багато разів зазначено, що якщо у матері є схильність до целюліту, то існує досить велика ймовірність виникнення аналогічних проблем і у дочки. «Неправильний спосіб життя» – дуже об’ємний термін, що включає в себе цілий ряд факторів, що характеризують поведінку організму по імені – «людина». Тут не можна обійти увагою давню мудрість народів Сходу, бо вони присвятили досить багато часу вивченню того, що необхідно для досягнення гармонії. За їхніми уявленнями, все суще – взаємопов’язане єдність світлого початку янь і темного початку інь. Не можна сказати, що, припустимо, янь – це добре, і це повинно бути, а інь – це погано, і його бути не повинно. Такий підхід характерний для людини з європейським складом мислення, вихованого на протиставленні добра і зла. Для китайця або японця, наприклад, зовсім не існує подібного конфлікту, але є прийняття світу в цілому з усіма його суперечностями удаваними.

Дійсно, хто може впевнено сказати, що краще або гірше: тепло або холод, день чи ніч, літо чи зима, чоловік або жінка? Все це неподільні і взаємопов’язані складові нашого світу, що утворюють в сукупності світовий порядок – дао. Головною ж метою людини має бути пізнання дао і підпорядкування свого життя природності світу з метою досягнення гармонії. Для цього потрібно докласти чимало зусиль, видавлюючи з себе, за рекомендацією Антона Павловича Чехова, протягом усього життєвого шляху всяку гидоту. Якщо ми вирішимо розглянути це побажання з точки зору плоті, то доведеться задуматися над цілою низкою питань. Перший з яких – що таке правильне харчування і дієти.

Интернет-магазин косметической продукции предлагает натуральные средства для ухода за кожей, которые сделают кожу шелковистой и упругой.

Залишити коментар