Здорове харчування на бігу

Здорове харчування

Не станемо мучити себе питанням, чому ми продовжуємо харчуватися фастфудом, знаючи про його шкідливість. Тому що швидко, тому що можна жувати на ходу, тому що недорого, тому що фастфуд є скрізь і його не треба довго шукати. Тому що є така звичка, нарешті. Ми задалися іншим питанням: чи може фастфуд бути нешкідливим? Чи є на прилавках магазинів і ларьків їжа, яка хоч трохи відповідає критеріям здорового харчування, і яку при цьому можна перехопити на бігу? Ми склали список продуктів-претендентів і вирішили їх протестувати. Результати перед вами.

Самий економічний: глазурований сирок. За1-2 гривня  зголоднілий організм може отримати п’ятдесятиграмовий сирок, в якому: 3 г білка, 10-13 г жирів, 10-16 г вуглеводів. Енергетична цінність – 172 ккал. Враження: глазурований сирок мало придатний для носіння в сумці або в кишені: його можна роздавити, глазур тане і кришиться. Коли відкриваєш упаковку отримуєш непривабливу кашку, яку їсти не надто приємно, та й руки забруднюються.

Самий збалансований: питний йогурт. Вже скільки років повторюють дієтологи, що раціон повинен бути збалансованим. І один з важливих факторів збалансованості – оптимальне співвідношення білків-жирів-вуглеводів (1:1:4). З усього протестованого фастфуду вони ідеально дотримуються в питному йогурті. На сьогоднішній день питні йогурти 330 г обходяться (залежно від бренду) в суму від 4 до 7 гривнів. За ці гроші в шлунок потраплять: 8-9,5 г білка, 5-7 г жиру, 41-52 г вуглеводів і 256 – 290 ккал.

Найнизькокалорійне: фруктове пюре. Яка найбільш часта претензія до фаст-фуду? Все це жирне, борошняне, солоне і калорійне. Отже – шкідливе. Так от: тепер всьому цьому можна протиставити фруктове пюре, яке відрізняється малою калорійністю, низьким вмістом вуглеводів, відсутністю консервантів і можливістю поглинати його прямо на бігу.

За всі ці радості доведеться розплатитися досить відчутною сумою (особливо якщо спробувати перевести їх в кілокалорії на гривні). Ціна упаковки в 200 мл коливається в діапазоні від 8 до 10 гривень. За цю суму людина, що худнуть, отримують приємну звістку: білки і жири у фруктовому пюре відсутні, вміст цукрів в одній упаковці – 14 г, енергетична цінність – 56 ккал. Враження: Щодо смакових відчуттів думки розділилися.

Самий травний: банан. Клітковина (вона ж називається харчовими волокнами) грає виключно важливу роль в травленні: вона поліпшує роботу шлунково-кишкового тракту, благотворно впливає при розладах травлення. Самі ж банани здатні швидко викликати почуття насичення. Один банан без шкірки – це 70-110 г. Отже, в одному умовному великому банані містяться: Білки – 1,2 г, жири – 0,3 г, вуглеводи – 23 г, клітковина – 1,1 г. Енергетична цінність – 95 ккал. Ціна банана – 3 гривня. Враження: банани – вони і в Африці банани.

Фастфуд-розчарування: ковбаски піколліні. Ковбаски цілком відповідають категорії «фастфуд»: малюсінькі за розміром, вони упаковані в невеликий пакетик. Хіба не щастя – отримати м’ясне підживлення – для тих, хто без м’яса не може жити? Між тим ковбаски виявилися жирною і недешевою їжею. За 10-12  гривень ми отримуємо сімдесятиграмову упаковку, в якій міститься: 9,8 г білків, 27,3 г жирів, (майже три чверті денної норми) вуглеводів немає взагалі, 316 ккал. Враження: ковбаски неприємно вразили нас сірководневим амбре, яке б’є в ніс при розтині упаковки. Втім, смак це не псує. Своєю ж формою ковбаски людині з розвиненою уявою можуть нагадати щось аж ніяк не м’ясне.

Для зарядки мізків. Реклама підказує нам, що «зарядити мізки, якщо вони залишилися» можна за допомогою шоколадки. Цим Америку не відкриєш. Але в результаті нашого експерименту відшукався ще один претендент, який можна використовувати при мозкових штурмах. Він так само, як і шоколад, багатий вуглеводами, але при цьому його калорійність у два рази менше. Претендент цей рідкий і вітамінізований: напій на основі сироватки. Маса: 330 г. У напої містяться: білки – 1,65, вуглеводи – 39,6, жири відсутні. Енергетична цінність: 165 ккал. Все це ми можемо отримати за 3-4 гривня. Для порівняння – невелика плитка шоколаду (60 г), в якій містяться: Білки – 4,8 г, жири – 20 г, вуглеводи 32 г.Енергетична цінність: 323 ккал. Ціна: 2-5 гривень. Коментар: ми вибрали «Оленку» . З тим же успіхом її міг би замінити «Снікерс» або будь-який інший шоколадний батончик.

Сама натуральна: суміш горіхів і сухофруктів. Невелика упаковка, що містить кілька сортів горіхів, родзинки та сушену папаю непогано насичує, містить вітаміни та мікроелементи природного походження. За 4-5 гривень ми отримуємо п’ятдесятиграмову упаковку, в якій містяться: білки – 5,6 г, жири – 14 г, вуглеводи – 23,3 г. Енергетична цінність – 241 ккал.

Якщо бажаєте приготувати щось смачненьке та дієтичне вдома, тоді купуйте продукти для суші Львів в магазині або ж заказуйте безплатну доставту додому та дивуйте всіх своїми кулінарними вміннями.

Залишити коментар