Планування вагітності після викидня

Планування вагітності
Багато матерів сьогодні стикаються з проблемою планування вагітності після викидня. Пов’язано це в основному з поганою екологічною обстановкою, неправильним харчуванням, невірним плануванням вагітності. Всі ці помилки ведуть до викидня. Не варто забувати, що всі матері підходять до моменту вагітності не абсолютно здоровими жінками. Жіночий організм в сьогоднішньому світі сильно ослаблений різними зовнішніми впливами механічного характеру, а також випромінюваннями від сучасної техніки та побутових приладів. Тому величезна кількість матерів стикаються сьогодні з рішенням повторної вагітності після викидня. І це правильне рішення. Сьогодні медицина дозволяє повністю убезпечити себе від наслідків першого викидня, якими б вони не були.
Планування вагітності після викидня дуже важливий пункт. Якщо перша спроба вагітності була невдалою, то без належної уваги до свого здоров’я такою може стати і друга та наступні. Викидень не відбувається просто так. І дуже важливо правильно спланувати майбутню вагітність.
Для початку необхідно виявити причину викидня – це допоможе краще підготуватися до вагітності. Причинами можуть бути вірусні захворювання матері, патологія плаценти, що передують аборти з оперативним втручанням, порушення гормонального балансу, хронічні захворювання різних органів. Найбільшу небезпеку становлять хвороби серцево-судинної системи.
Для виявлення причини викидня жінка зобов’язана пройти ретельне медичне обстеження. Але винуватцем трагедії може бути не тільки мати, а й батько дитини, тому обстеження повинен пройти і він. Деякі чоловічі захворювання здатні впливати на сперматозоїди, які при заплідненні яйцеклітини створюють нежиттєздатний організм.
Якщо викидень стався через дисбаланс гормонів в організмі жінки, то при плануванні наступного зачаття жінка повинна зробити повний аналіз гормонів крові, по якому і вибирається позитивний момент зачаття. Якщо причиною стали інфекційні захворювання, необхідно повністю від них вилікуватися. А для надійності майбутня мати повинна почекати кілька тижнів після остаточного одужання.
Можливо, причиною викидня став вік жінки. Якщо жінка жодного разу не народжувала до 40 років, то після цього віку ймовірність викиднів зростає в кілька разів. І треба приділяти своєму здоров’ю максимум уваги, частіше давати собі фізичний і емоційний відпочинок.
Якщо викидень стався через патології шийки матки, жінка повинна пройти відповідний курс лікування. Наприклад, якщо шийка матки виявилася слабкою, гінеколог може зміцнити її спеціальним кільцем.
Якщо викидень став результатом зовнішніх чинників, то тут можна порадити лише одне – під час вагітності якомога більше скоротити всі фізичні навантаження, а також намагатися уникати будь-яких стресових впливів.
Викидень також часто трапляється при відмінності резус-факторів у чоловіка і жінки. Для запобігання цього, при плануванні вагітності необхідно пройти спеціальний курс імунотерапії.
Іноді, коли причину викидня встановити неможливо, лікарі кажуть що проблеми в генетичному розвитку плода. Тоді перед наступною вагітністю необхідно пройти консультацію у генетика і здати генетичні аналізи. І вже разом з лікарем виробити правильний план зачаття і вагітності.
Хоча деякі фахівці стверджують, що вагітність після викидня можлива вже через 2-3 місяці, бажано почекати хоча б півроку – рік. Під час цього терміну жіночий організм сам приведе себе в порядок, відновить гормональну рівновагу. До того ж це термін, який необхідно використовувати на лікування в спеціальних установах. Якщо упустити цей процес, викидні будуть траплятися постійно, і з кожним із них шанс на нову вагітність буде все менший.

Залишити коментар