Що не можна робити для схуднення

Схуднення

Принцип правильного схуднення якнайкраще відображено у відомій приказці “тихіше їдеш – далі будеш». Але люди із зайвою вагою хочуть скоріше скинути кілограми. Часто вони роблять це по нездоровим методиками. У даній статті ми перерахуємо шість основних речей, яких потрібно уникати, домагаючись стрункої фігури.

1. Голодування, малокалорійні дієти і пости
Різке скорочення споживання калорій стає причиною того, що організм починає спалювати жир разом з м’язовою масою. Але м’язи є основним помічником у боротьбі із зайвими кілограмами: не тільки дають можливість ефективно робити фізичні вправи, а й позбуватися від величезної кількості спожитих калорій, так як навіть в спокійному стані м’язи витрачають в три рази більше калорій, ніж жирові тканини.

На початковому етапі голодування організм в основному позбавляється від м’язової тканини, води і невеликої кількості жиру. Все це зумовлює сильне уповільнення метаболізму. Тіло тут же реагує на брак енергії, намагаючись скоротити її витрати і накопичити запаси. Тому все часто завершується набором нових кілограмів.

Не скорочуйте калорійність раціону харчування більше, ніж на 500 ккал, і не зменшуйте раціон до рівня менше 1200 ккал. Інакше може розвинутися метаболічний синдром, а також діабет другого типу.

2. Сумнівні препарати для схуднення і БАДи
Практично ні одні з харчових добавок і таблеток для схуднення не роблять ніякого впливу. А якщо і надають, то при спалюванні жиру знищують і щось ще, завдаючи великої шкоди всьому організму. Такі висновки були зроблені Європейським Конгресом вчених-нутріологів, скликаними в минулому році після низки розгромних досліджень. Медики визначили, що ефективність жодної поширеної добавки не перевищує ефективності плацебо.

БАДи користуються популярністю повсюдно, оскільки на них повинна бути лише харчова сертифікація, а не лікарська. Клінічні випробування за ними не проводяться, так що виробники можуть публікувати в рекламі будь-яку дурницю.

Багато харчових добавок засновані на трьох засобах для помилкового схуднення – сечогінний, проносний, тонізуючому. Всі ці добавки виробляються з «натуральної сировини», не піддається, як ми зазначили вище, ніяким клінічних випробувань на ефективність та не підтверджується спеціальними експертизами.

Що ж стосується лікарських препаратів, вони насправді допомагають скинути кілограми. Вони зазвичай прописуються важко хворим пацієнтам, наприклад, що страждають діабетом другого типу, тому що дозволяють регулювати вуглеводний обмін. А людина, що не має проблем зі здоров’ям, разом з парою-трійкою кілограмів зайвої ваги після прийому цих ліків втрачає разом з жиром і здоров’я.

3. Очищення від шлаків
Це, напевно, один з найбільш поширених міфів, який неодноразово спростовувався. Однак прихильників маргінальних оздоровчих теорій від цього менше не стає, а потім багато хто починає шукати допомогу після ряду цих «очищень».

Очищення від шлаків з метою схуднення зазвичай передбачає застосування клізми. Нібито в організмі міститься величезна кількість непотрібних речовин, від яких треба позбавлятися. Однак немає в ньому ніяких шлаків, а доказова медицина навіть не містить такого терміну. Є токсини, які насправді скупчуються в організмі, наприклад, через активне функціонування підприємств хімічної промисловості. І виводить їх тільки лікар, в стаціонарних умовах, і за допомогою дорогої сучасної апаратури.

Процедура гідроколонотерапії сама по собі сильно шкодить мікрофлорі кишечника. Якщо захопитися клізмою, наслідки можуть бути дуже сумними: ви не зможете самостійно ходити в туалет.

4. Нав’язлива поведінка, наприклад, занадто складні фізичні вправи
Принцип бодібілдерів No pain – no gain, що переводить, як «немає болю – немає користі» – не найкраще керівництво для тренувань. Біль вказує на те, що з організмом щось не так, і потрібно припинити це робити.

Академія спортивної медицини США пропонує 2 програми комплексів фізичних вправ:

1. Кардіотренування середньої інтенсивності не менше півгодини 5 днів на тиждень.
2. Кардіотренування високої інтенсивності не менше 20 хвилин 3 рази в тиждень і 8-10 силових вправ по 8-12 повторень 2 рази на тиждень.

Незалежно від порад фахівців, деякі люди вважають, що чим більше часу і сил вони витрачають на заняття, тим здоровіше стають. Це не правда. У будь-яких фізичних навантаженнях потрібно знати міру.

5. Наркотики
Досить часто наркотичні засоби використовуються для схуднення. У хід зазвичай йдуть «СНІД» – препарати, що стимулюють амфетаміновий ряд. Вони підвищують викид дофаміну і норадреналіну, сприяють прискоренню обміну речовин. Людина відчуває істотний приплив енергії і може всю ніч провести на танцполі, не хоча спати.

Люди іноді навіть не підозрюють, що разом з харчовими добавками для скидання ваги приймають наркотики. Подібні добавки зазвичай пропонуються китайськими фармацевтичними компаніями. Коли на черговий препарат східних умільців накладається заборона, вони лише змінюють його назву і зовнішній вигляд упаковки, а для розкрутки в препарат додається невелика кількість амфетаміну.

Бодібілдери досить часто використовують таку небезпечну суміш, як «ЕКА», прийняту ними перед змаганнями. Вона містить ефедрин, аспірин і кофеїн, і також називається «обдеріном», тому що буквально «сушить» людину до м’язів і кісток. Ефедрин входить в перелік вихідних складових наркотичних засобів, так як застосовується в підпільному виробництві ефедрону і метамфетаміну

Напевно, не потрібно нагадувати, що роблять з людиною наркотики. Чудовим прикладом прийому наркотиків з метою схуднення є фільм-трагедія «Реквієм за мрією», в якому літня дама підсіла на прийом амфетамінів, щоб влізти в сукню для участі в телевізійному шоу. У підсумку вона потрапляє до лікарні з критичним станом здоров’я, і ​​сходить з розуму.

6. Куріння для схуднення
Люди із зайвою вагою вважають, що можуть позбутися своїх кілограмів, якщо будуть курити. Насправді, нікотин злегка пригнічує апетит, однак шкода від цієї звички у багато разів перевищує користь. Подібно прийому наркотичних засобів, куріння з метою схуднути – найгірше, на що можна піти.

Відмовившись від куріння зазвичай настає так званий «синдром відміни», коли людина накопичує пару зайвих кілограмів. Щоб перебороти це, потрібно внеси корективи в раціон харчування і зайнятися спортом, не повертаючись до куріння.

Проблемы с зубами – это проблема не только психологического но и эстетического характера. Исправление прикуса днепропетровск поможет избавиться от проблемы навсегда.

Залишити коментар