Розрахунок овуляції. Методи розрахунку циклу овуляції

Овуляція
Овуляція – час, коли жінка готова до вагітності. Гінекологи вважають, тільки в ці 12 годин можна завагітніти, і вираховування конкретного дня має велике значення для майбутніх батьків. Як правильно вважати овуляцію?

Розрахунок овуляції

Розрахунок овуляції – складний процес, для нього може знадобитися вивчити ваш організм, тривалість циклу і т.д. Комбінуючи різні методи – стан цервікальної рідини, температуру тіла, і відстежуючи зміни, ви можете розрахувати час овуляції. Як правило, вона відбувається на 11-15 день після останніх місячних.
Якщо ви намагаєтеся завагітніти, дізнатися дату овуляції потрібно перш за все. На жаль, багато жінок, у тому числі медичні працівники, дотримуються міфу, що овуляція відбувається на 14 день після місячних. Час овуляції відрізняється у кожної жінки, і навіть може змінюватися. 14-й день з’явився із середнього значення менструального циклу – 28 днів, його просто ділять навпіл. Але це в жодному разі не може зійти за точний розрахунок овуляції.
Коли відбувається овуляція, вагітність може відбутися тільки протягом 12-24 годин. Ви запитаєте, а чому тоді пропонують займатися сексом за пару днів до неї? Справа в тому, що сперматозоїди життєздатні протягом 3-5 днів, після чого гинуть.
Жінки з регулярним циклом зазвичай мають чіткий час овуляції. У тих же, у кого цикл збивається і буває затримка менструації, овуляція може навіть не відбуватися в якийсь з періодів. Спосіб контрацепції, заснований на даті овуляції, не завжди ефективний саме тому, що партнери не враховують життєздатність сперми.
Виробляючи розрахунок овуляції, враховуйте наступні критерії. По-перше, відразу відмовтеся від існуючих стереотипів – що овуляція повинна відбутися точно в середині циклу. Якщо у вас, приміром, цикл в 21 день, і місячні тривають тиждень, відразу після менструації може статися овуляція, чи навпаки, відразу після овуляції починаються місячні.
По-друге, можна завагітніти і при місячних. Знову ж таки завдяки довгого життя сперматозоїдів і овуляції незабаром після місячних.
Основна ознака овуляції, густа цервікальна рідина, може і не з’явитися. Але овуляції це не завадить. З іншого боку, рідина може виділятися не один день, а декілька.
Все це показує, що методи розрахунку циклу овуляції онлайн або на папері недосконалі. Найточніший розрахунок овуляції – за допомогою тестів. Тест вимірює кількість лютеїнізуючого гормону в сечі, яке різко зростає при овуляції. Але кількість гормону зростає при проблемах з яєчниками, менопаузі і т.д. Відповідно, це призведе до позитивного результату тесту.
Розрахунок овуляції – основні ознаки:
- Густі виділення;
- Тупий біль або напади болю справа або зліва в животі;
- Кров’янисті виділення;
- Статевий потяг;
- Підвищення рівня лютеїнізуючого гормону;
- Підвищення t тіла;
- Набухання грудей;
- Здуття живота;
- Загострення органів почуттів.
Для підтвердження своїх підрахунків користуйтеся тестами.

Залишити коментар