Легенди і міфи про лікування целюліту

Целюліт

Незважаючи на те, що проблема целюліту зацікавила суспільство порівняно недавно, в сучасній косметичній фольклористиці вона впевнено займає центральне місце і оповита флером містики і таємниці. Народом, що створює казки про целюліт, є жінки, без відмінності рас і національностей. Страх, який знайшов відображення в цих міфах – безумовно, класичний страх старості і смерті. Апельсинова кірка, що покриває стегна, нагадує жінці про тлінність існування, прожитих років, символізує втрату юності і краси. У всякому разі, так стверджують глянцеві журнали, а які можуть бути підстави їм не вірити?

Міф перший. Чарівна таблетка.

Це найбільш традиційний міф про чарівне зілля. Майже всі жінки, незалежно від рівня освіти, соціального статусу і країни проживання, допускають ідею про те, що Чарівна Антицелюлітна Пігулка існує. За останні п’ятнадцять років як Чарівні Таблетки з’являлися:

• Очищаючі препарати і «чаї для
схуднення». Я думаю, багато читачів пам’ятають бум популярності чаю «Летюча Ластівка», призначеного для зниження ваги і лікування целюліту. У складі цього чаю, за результатами незалежної експертизи, проведеної в 1997 році, було виявлено близько 94% подрібненого листя сени і деяку кількість рослинної потерті і пилу невідомого походження. Ефект препарату зводився до вираженої послаблюючої дії, в результаті якого прийнята їжа перетравлюється неповноцінно, відбувалася втрата рідини і деяка втрата маси тіла, характерна, втім, і для кишкових інфекцій.

Косметичний ефект: зменшення обсягів, особливо при схильності до набряків. Ефект «плаского живота» кілька разів на день. При тривалому використанні можливо зниження ваги і загострення рис обличчя.

Ускладнення: швидко виникає сухість шкіри, можливі головні болі і запаморочення. Болі в області живота, метеоризм. Гіповітамінози.

Небезпечні ускладнення: порушення провідності і трофіки серцевого м’яза, аритмії, загострення захворювань шлунково-кишкового тракту. Зниження активності власної моторики кишечника.

• Сечогінні таблетки.
Першовідкривачами вважають артистів балету. Популярністю користуються класичні діуретики. Очікуваний ефект – схуднення, зменшення обсягів, зменшення проявів целюліту. Дійсно, при втраті рідини все перераховане вище трапляється і досить швидко.

Косметичний ефект: швидке схуднення, відсутність важкості в ногах, локальне зменшення обсягів в області гомілки і коліна.

Ускладнення: сухість шкіри, зниження тонусу шкіри тіла і обличчя, втрата об’єму грудей, поява дрібних зморшок в області очей і навколо рота, сухість та лущення губ.

Небезпечні ускладнення: швидко з’являються порушення серцевого ритму, аритмії, слабкість, зниження артеріального тиску. При регулярному використанні формується звикання до дози препарату, розвивається залежність і хронічна ниркова недостатність. Вихід може бути трагічним.

• Вітамінний Антицелюлітний Комплекс.
Такі препарати можна легко знайти серед харчових добавок та коктейлів. Анотації обіцяють все ті ж дива – позбавлення від целюліту за місяць. У складі найчастіше можна побачити харчові волокна, вітаміни групи В, деяка кількість мінералів, іноді можна зустріти лецитин і екстракти рослин.

Косметичний ефект:
за умови мінімальної ефективності – поліпшення якості шкіри, деяке зниження апетиту. У вразливих дівчат можливі проносний, сечогінний ефект, підвищення працездатності, витривалості і повна відсутність апетиту. Дані ефекти сильно корелюють з ціною і якістю упаковки, а також з силою харизми продавця.

Ускладнення: хіба що алергічні реакції.

Небезпечні ускладнення: не зазначено.

• Тайські таблетки. Тайські таблетки продаються в якості засобу для схуднення. Але купують їх і для лікування целюліту! У самому Таїланді про цей успіх місцевій фармакології нічого невідомо, в основному їх популярність обмежена пострадянським простором, країнами Східної Європи та російськомовними громадами в Америці та Німеччині. Препарат цей продається нелегально, він не проходив ніякого ліцензування і сертифікації. У складі виявляються амфетаміни та екстракти деяких рослин, що дають як стимулюючий, так і седативний ефект.

Косметичний ефект: ейфорійний вираз обличчя, блиск очей, швидка втрата ваги і обсягів.

Ускладнення: втрата контролю, зміни настрою, відсутність апетиту, зниження тонусу шкіри, випадіння волосся.

Небезпечні ускладнення: розвиток наркотичної залежності, токсичне ураження печінки, нирок, серця, загибель на фоні вживання.

Целюліт Целюліт

• Ксенікал. Цей препарат призначений для лікування ожиріння, тим не менш, багато жінок ставлять знак рівності між проблемою зайвої ваги і проблемою целюліту. Таким чином, шукачки дива на Ксенікал покладають великі надії. Препарат перешкоджає всмоктуванню приблизно 30% жирів з усього обсягу споживаної їжі. Оскільки жири – це сама калорійна складова раціону, то за рахунок зменшення загальної калорійності їжі відбувається втрата загальної ваги. При нормальній калорійності раціону і невисокому вмісті жирів у звичному харчуванні ефект мінімальний.

Косметичний ефект: схуднення при ожирінні і виражених порушеннях харчування.

Ускладнення: десоціалізації, порушення всмоктування жиророзчинних вітамінів, сухість шкіри, зниження тонусу шкіри.

Небезпечні ускладнення: немає.

Як не розчаровуючи це прозвучить, Чарівної Пігулки від целюліту НЕ ІСНУЄ. Більш того, немає надії на їх появу. Чому? Відповідь на це питання лежить на поверхні.

Целюліт
є природним станом підшкірно-жирової клітковини здорової жінки. Щомісячні гормональні зміни обумовлюють поступове переродження жирової клітковини стегон і сідниць, під впливом прогестерону та продуктів ароматизації естрогенів в гормоночутивих зонах знижується ефективність капілярного кровотоку і лімфообігу, переважають процеси накопичення жиру, розвивається фіброз. Це архаїчний механізм, який сприяв виживанню людства, «накопичення запасів на чорний день».

Тим не менш, можна впливати на темп прогресу ліподистрофії, на вираженість ознак целюліту.

• При схильності до запорів, постійному переповненні кишечника, утруднений відтік лімфи від нижніх кінцівок. У цьому випадку рекомендується стимуляція моторики кишечника, в першу чергу, природними методами:
-Оптимізація дієти. Збільшення кількості клітковини в раціоні. Оптимізація питного режиму.
-Фізична активність.
-Використання харчової клітковини, трав’яних зборів, які м’яко стимулюють моторику кишечника.

При вираженій затримці рідини в другій половині циклу і схильності до набряків прогресування целюліту відбувається швидше. Для того, щоб зменшити набряклість, рекомендується:
-Виключити у другій половині циклу з дієти солоне, зменшити споживання швидких вуглеводів, оптимізувати питний режим.
-Додати фізичну активність, яка посилює дренаж тканин: пілатес, йога, плавання, акваеробіка.
-Використовувати трав’яні збори та напої, що мають м’який сечогінний ефект у другій половині циклу: зелений чай, настій ніжок черешні і т.д.

Міф другий. Чарівна дієта.

Міф цей надзвичайно стійкий і базується на впевненості в тому, що існує якесь магічне поєднання продуктів, при вживанні якого в певному порядку целюліт зникає безслідно за лічені дні. Не плутайте цю дієту з численними дієтами для схуднення, вони не мають нічого спільного.

Чарівна Антицелюлітна Дієта зазвичай химерна, парадоксально висококалорійна і в ній завжди присутній «продукт-ворог», звинувачений у виробництві апельсинової кірки.

За минулі роки продуктом-ворогом побував кефір, коров’яче молоко, в цілому молочні продукти, м’ясо, птиця, тунець, фаст-фуд, картопля і багато інших невинних жертв.

Дієта на основі сої пропонує харчуватися соєвими бобами, приготованими з соєвим соусом, снідати соєвим батончиком і цикорієвим напоєм, а на вечерю їсти паростки все тієї ж сої з сиром тофу. Калієва дієта передбачає любов до пшона і бананів, «Морська» – здатність харчуватися морською капустою. До цього ж розряду можна віднести і всі дієти, засновані на групі крові, знаку зодіаку і гороскопі друїдів.

Деякі з цих гастрономічних комбінацій призводять до зниження ваги, деякі до його збільшення, а якісь просто до розладу кишечника.

Оскільки немає ніякої можливості впливати на гормональний стан жінки шляхом зміни  харчування, то нереально і отримати зменшення проявів ліподистрофії. Можлива зміна ваги та обсягів, при зменшенні загальної маси жирової клітковини прояви целюліту можуть стати менш помітними, але сподіватися на радикальне лікування не варто.

Однак, здорове, раціональне харчування може виявитися сильним стримуючим фактором у розвитку целюліту. Нормальна калорійність, достатня кількість білка і клітковини, збалансованість щодо вітамінів і мінералів, регулярність харчування – все це сприяє і підтримці стабільної ваги, і гарному обміну в тканинах.

Міф третій. Чарівна гімнастика.

Наявність целюліту у спортсменів та артистів балету є предметом стійкого інтересу і обговорення в жіночому товаристві. Міф про чарівні пігулками і дієти більш популярний, але коріння міфотворчості про гімнастику, мабуть, лежать в області шаманізму і відображають традиції шаманського танцю з бубном.

Незважаючи на те, що віра в цей міф вимагає значних фізичних зусиль, можливість групових дій утримує кількість його шанувальниць стабільно високим. Тенденції в цій області дуже непостійні. Більш-менш стійкою репутацією користується йога і аквааеробіка. Зазвичай в моду входять паралельно нові незвичайні комплекси. Тенденція 2008 року – капоейра, яка змінила белліданс і тай-чи.

Злі язики в жіночих роздягальнях – навіть найбільш заслужені спортсмени і невтомні грізні тренери також стурбовані целюлітом, як і їх непрофесійні підопічні.

У тому випадку, якщо вправи безпечні, відновлюють тонус м’язів, покращують кровообіг і радують фітнес-спортсменку, звичайно, вони будуть корисні і косметично. Але в тому випадку, коли навантаження підбираються непрофесійно, без врахування загального стану здоров’я і протипоказань, то результат може бути і протилежним. Найнебезпечнішими є ударні та силові тренування для жінок з венозною недостатністю і варикозним розширенням вен.

Якщо професійна консультація недоступна, має сенс віддати перевагу плаванню або аквааеробіці. У воді менше навантаження на хребет і суглоби, відновлюється венозний кровотік у нижніх кінцівках, та й рух води забезпечує додатковий легкий масаж.

Міф четвертий. Чарівний крем від целюліту

Дійсно, сучасна косметична хімія подає великі надії і професійні препарати для лікування целюліту досить ефективні, хоча для того, щоб отримати результати, знадобиться допомога професіонала.

Лікування целюліту косметичними засобами приваблює своєю уявною простотою, і клієнтки часто схильні віддавати перевагу препаратам «зі спецефектами», які викликають незвичайні відчуття – сильне тепло, сильне охолодження, незвичайний запах, особливо складний спосіб використання. Іноді це виправдано, іноді «метод наукового тику» не спрацьовує і замість чарівної краси через два тижні настає розчарування.

Звичайно, ускладнені форми целюліту, ліподистрофію 3-4 стадії лікувати кремом, нехай навіть найдорожчим, наївно. Але в початкових стадіях целюліту, за умови грамотного підбору препарату, можна отримати вражаючий результат. Універсальними є препарати останнього покоління, з блокаторами ароматази. При їх використанні дуже важлива регулярність і ретельність нанесення, розраховувати треба на кілька місяців догляду, але результат виправдовує очікування. При наявності судинних проблем перевагу варто віддавати охолоджуючим засобам, а при чітко виражених локальних жирових відкладеннях – навпаки, гіпертермічним.


Залишити коментар